Nie chcą zmian na Wojska Polskiego

Zgodnie z projektem zmiany organizacji ruchu na terenie Powidza, ul. Wojska Polskiego zostanie przekwalifikowana na jednokierunkową. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy, zwłaszcza gospodarze, którzy posiadają ciężki sprzęt rolniczy.

29 kwietnia br. do Rady Gminy Powidz wpłynęła petycja mieszkańców, w której wnieśli oni o utrzymanie dotychczasowej stałej organizacji ruchu drogowego na ul. Wojska Polskiego w Powidzu. Zdaniem wnioskodawców, zmiana ruchu dwukierunkowego na jednokierunkowy w przypadku tej ulicy uniemożliwi właściwe korzystanie przez nich z własności i wjazdów. Podkreślili też, że dotyczy to zwłaszcza rolników zamieszkujących przy tej ulicy, którzy posiadają ciężki sprzęt rolniczy.

Przewodniczący Filip Muszyński odesłał pismo do komisji skarg, wniosków i petycji Rady Gminy, która rozpatrywała je na posiedzeniu 11 maja. Rada Gminy uwzględniając stanowisko komisji przekazała następnie petycję do wójta Jakuba Gwita, ponieważ opracowanie projektu nowej organizacji ruchu jest zadaniem wójta jako organu wykonawczego, nie mieści się to w zakresie zadań i kompetencji Rady Gminy Powidz. Rada jako organ opiniujący może wziąć pod uwagę złożone pismo podczas konsultowania przygotowanego projektu zmiany organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że konsultacje społeczne w sprawie zmiany organizacji ruchu na terenie Powidza odbyły się w kwietniu br. Zdaniem władz gminy, zmiana organizacji ma mieć charakter stały, całoroczny i ma posłużyć poprawie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wszystkich jego użytkowników.

8 komentarzy

 1. Ruch powinien pozostać bez zmian !jest sprawdzony i działa poprawnie .

 2. mieszkaniec

  Rolnicy maja racje.

 3. Jednokierunkowa będzie lepsza. Jak minąć się gdy rolnik jedzie wielkim traktorem albo wyjeżdża spod domku swego z hederem na przodzie bo ciągnąć się nie chce! Za mało mandatów….

  • Może rolnicy powinny na pola latać! Powidz to wieś i mieszkają tutaj rolnicy, którzy muszą korzystać z dróg i dojechać do miejsca pracy. Do tej pory rolnicy i mieszkańcy korzystali i było dobrze. Teraz ma to być zmienione, żeby przypodobać się letnikom. Powinno zostać tak jak jest!

  • Norol do roboty na pole do rolnika na przeszkolenie wtedy zobaczysz co się rolnikowi chce a czego nie chce.

 4. Wprowadzic obustronny zakaz parkowania i postoju na ul. Wojska Polskiego i tak samo na ulicy Kościelnej. Wczasowicze powinni korzystac z parkingow.

  • Święta racja! Każdy może zaparkować na parkingu i za to zapłacić a nie pod oknami w dodatku za darmo, blokując wjazdy. W mieście trzeba zapłacić i jakoś nikt z tym nie ma problemu. W Powidzu turyści najchętniej by wjechali do jeziora byle blisko i za darmo! A potem po tych jednodniowych turystach stosy śmieci tylko zostają!

 5. Maszyny to.na polach powinny stać pod wiatami hehe i nie rozjeżdżałyby wszystkich dróg ani nie brudziły. Są tłuściutko ubezpieczane. Ale my jak zwykle 100 lat za zachodem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.