Tydzień Liczenia Motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych

 

W ramach „Wakacji z MGOK” i współpracy z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Lądzie w minionym tygodniu w zagórowskim domu kultury  odbyły się drugie warsztaty przyrodnicze. Tym razem M-GOK włączył się w akcję „Tydzień Liczenia Motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych”.

Bardzo ciekawa inicjatywa , która dzieciom bardzo się spodobała i z wielkim zaangażowaniem wszyscy ruszyli łapać motyle. – Wycieczkę na łąki poprzedziła prezentacja multimedialna , z której dowiedzieliśmy się jaka jest budowa motyla , jak przebiega cykl rozwojowy , w jakich warunkach chronić motyle w domu i jak je obserwować. Dzieci zostały podzielone na grupy , otrzymały niezbędny sprzęt do łapania motyli i ruszyliśmy w teren. Na łąkach można było zaobserwować kilkanaście gatunków motyli i każda grupa miała zapisać nazwy gatunków . Niektóre udało się nawet złapać na chwilę żeby je dokładnie obejrzeć i wypuścić oczywiście. Bardzo ciekawe spotkanie z którego dzieci na pewno dużo zapamiętają z życia motyli- mówią uczestnicy spotkania.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w akcji , a od prowadzącej spotkanie Doroty Kinast –  a jednocześnie pomysłodawczyni takiego spotkania pamiątkowe nasiona do wysiewu roślinek łąkowych.

Dyrekcja domu kultury dziękuje  Dorocie Kinast – kierownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie za super prelekcję i spacer po łąkach oraz wszystkim dzieciom uczestniczącym w spotkaniu. Podziękowania należą się też Małgosi Pruszyńskiej i Basi Świątek za jak zawsze liczny udział w zajęciach wakacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.