• O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
sobota, 13 czerwca 2026 10:58
slupca.pl
dodaj ogłoszenie drobne
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Logowanie
  • Zarejestruj
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
slupca.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Home Ważne

20 lat czynienia dobra. Eskulap świętował jubileusz

przez slupca.pl
2026-05-27
w Ważne
0 0
A A
0
20 lat czynienia dobra. Eskulap świętował jubileusz
5.5k
OBEJ.
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

– Praca z osobami chorymi nie odbiera radości życia. Wręcz przeciwnie – pozwala jeszcze mocniej doceniać zdrowie, obecność bliskich, możliwość spotkania, rozmowy, śmiechu i wspólnego przeżywania ważnych chwil – podczas jubileuszu 20-lecia Poradni Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowego Eskulap mówiła Grata Polak.

Przez 20 lat funkcjonowania placówki mnóstwo osób wniosło swój wkład w jej rozwój. Wiele z tych osób przyjęło zaproszenie do wspólnego świętowania jubileuszu. – Dzisiejsze spotkanie jest nie tylko okazją do świętowania pięknego jubileuszu, ale również momentem refleksji nad drogą, którą wspólnie przeszliśmy przez te wszystkie lata – drogą pełną pracy, zaangażowania, wzruszeń i codziennych spotkań z drugim człowiekiem – witając gości, w imieniu swoim oraz Kingi Ortac mówiła Greta Polak. Przypomniała też początki poradni, które były bardzo skromne. – Pamiętam, że mieliśmy właściwie jedną szafę, bez szuflad, a rolę szuflady pełnił kartonik po obuwiu. To właśnie w tym jednym kartoniku mieściły się wszystkie karty pacjentów. Dziś wspominamy to z uśmiechem, ale wtedy była to codzienność budowana przede wszystkim sercem, determinacją i ogromnym przekonaniem, że ta praca ma sens. Przez lata przekonaliśmy się wielokrotnie, że w naszej pracy liczy się każdy gest, każde dobre słowo i każda forma pomocy skierowana do człowieka, który jej potrzebuje. Nawet najmniejszy wkład ma ogromną wartość. To właśnie z takich codziennych działań powstawało miejsce, które z czasem stało się dla wielu pacjentów i ich rodzin prawdziwym wsparciem, poczuciem bezpieczeństwa i ważną wartością. Wiemy też, że żadna osoba nie jest w stanie tworzyć takiego miejsca sama. Największą wartością poradni zawsze byli i są ludzie – cały zespół osób, które przez lata wspólnie pracowały, wspierały się nawzajem i razem tworzyły miejsce oparte na empatii, szacunku i odpowiedzialności. Jestem bardzo wdzięczna za to, że jeśli kiedykolwiek pojawiała się potrzeba pomocy, prośba czy trudna sytuacja – zawsze spotykałam się z odzewem, życzliwością i wsparciem. To pokazuje, jak dojrzałe, odpowiedzialne i prawdziwe relacje udało się wokół tej poradni zbudować. Każdy z Państwa z osobna, ale również wszyscy razem, czynicie dobro. A człowiek, który niesie dobro drugiemu człowiekowi, staje się dobroczyńcą. Dlatego chcemy dziś z całego serca podziękować Państwu za obecność, życzliwość i wieloletnie wsparcie – mówiła Greta Polak.

Wspominał ludzi związanych z Eskulapem, którzy już odeszli. Szczególnie Urszulę Ławniczak. – Była osobą niezwykle ciepłą, oddaną pacjentom, pełną życzliwości i gotowości do pomocy, a jednocześnie pełną radości i humoru – taką „do tańca i do różańca”. Pozostawiła po sobie piękne wspomnienie. Do dziś słyszę jej głos: „Pani doktor, ten pacjent mi się nie podoba”. Pomagała pacjentom w czasach, kiedy kanka zupy i pościel były dla chorego prawdziwym skarbem, a – jak sama mówiła – „myszy tańczyły po stole”. Chciałabym także z wdzięcznością wspomnieć świętej pamięci profesora Jacka Łuczaka – prawdziwego prekursora medycyny paliatywnej, który odegrał niezwykle ważną rolę w moim życiu zawodowym. To on pokazał mi, jak wielką wartością jest towarzyszenie człowiekowi z uważnością, szacunkiem i poszanowaniem jego godności – wspominała pani doktor.

Podkreślała, że medycyna paliatywna bardzo mocno uczy czegoś jeszcze – jak cenne jest życie, zdrowie i każda chwila, którą otrzymujemy. – Praca z osobami chorymi nie odbiera radości życia. Wręcz przeciwnie – pozwala jeszcze mocniej doceniać zdrowie, obecność bliskich, możliwość spotkania, rozmowy, śmiechu i wspólnego przeżywania ważnych chwil. Dlatego dzisiejsza uroczystość, przygotowana dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym naszej młodej kadry i niezastąpionej koordynatorki, jest dla nas czymś bardzo naturalnym i potrzebnym. Warto się spotykać, cieszyć swoją obecnością, celebrować życie i to wszystko, co przez te lata udało się wspólnie stworzyć. Bo medycyna paliatywna nie jest smutkiem. Jest przede wszystkim wsparciem i troską o człowieka oraz o jakość jego życia – tak długo, jak to życie trwa – mówiła pani doktor. – Mam poczucie, że poradnia paliatywna oraz hospicjum domowe, które udało się wspólnie stworzyć, stały się miejscem wyjątkowym. Myślę, że możemy z dumą powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych takich miejsc w Wielkopolsce – przede wszystkim dzięki ludziom, którzy je współtworzyli i nadal tworzą. I za to wszystko – za pracę, obecność, serce, odpowiedzialność i dobro – z całego serca Wam wszystkim dziękuję – dodała.

fot. Dogoda Michał Dogoda Studio*






REKLAMA

Zobacz także

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…
Ważne

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

2026-06-12
3.2k
Stanisława Stojek
Ważne

„Jeszcze w sobotę był z nami”

2026-06-12
4.7k

Władza zaczęła od dziennikarzy

przez Kurier Słupecki
2026-06-12
0
281
Władza zaczęła od dziennikarzy

Historia Wiktora Marczuka, BGmedia i represji wobec niezależnych mediów oraz polskich księży na Białorusi po wyborach 2020 i emigracji redakcji...

Więcej...Details

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

przez slupca.pl
2026-06-12
1
3.2k
Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

Tragiczny wypadek w Kokczynie Drugim koło Strzałkowa. Volkswagen uderzył w drzewo przy DW 260, kierowca zginął mimo akcji PSP, ZRM...

Więcej...Details

Odchodzi z Górnika

przez bazyl
2026-06-12
0
165
Odchodzi z Górnika

Górnik Polkowice nie przedłużył kontraktów z czterema piłkarzami. Z klubem żegnają się Szuszkiewicz, Ratajczak, Solarz i Frankowski. To zmiany kadrowe.

Więcej...Details

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogłoszenia promowane > dodaj <

Zatrudnimy do prowadzenia pojazdów

przez slupca.pl
2026-06-12
0
0

Usługi różdżkarskie, wyszukiwanie żył wodnych

przez slupca.pl
2026-06-12
0
0

sprzedam mieszkanie

przez slupca.pl
2026-05-28
0
0

REKLAMA

Kurier Słupecki

Dodatek ślubny 2026
kurier słupecki

Komentarze

  • x - Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…
  • zzz - Tragiczny wypadek w gminie Strzałkowo
  • Xyz - Tragiczny wypadek w gminie Strzałkowo
  • Słowianin - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • hmmmm - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Anonim - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Kasia - Będzie wikariuszem w Słupcy. Już drugi raz
  • Buhaha - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Działkowicz - Problemy z ciśnieniem wody. Eksperci sprawdzają studnię, mieszkańcy czekają na rozwiązanie
  • Wściekły Marian - Boże Ciało w Kozalu. Zobacz zdjęcia
REKLAMA
Następny
Stanisława Stojek

Zbigniew Lisiecki

  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Witaj!

Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła? Zarejestruj

Utwórz nowe konto!

Uzupełnij formularz, aby się zarejestrować

Wszystkie pola wymagane Zaloguj

Odzyskaj hasło

Proszę podać nazwę użytkownika lub email, aby odzyskać hasło.

Zaloguj
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki