W sobotę, 23 maja, w Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie odbył się 23. Zjazd Rodzin Mieszkańców, połączony z obchodami 75-lecia placówki.
Zjazd Rodzin to najważniejsze i największe wydarzenie w kalendarzu strzałkowskiego DPS-u, które co roku gromadzi mieszkańców oraz ich bliskich. – Uroczystość rozpoczęło przemówienie dyrektora placówki Artura Cygana, który skierował szczególne podziękowania do osób od lat związanych z DPS-em: pana Wacława Arenta, mieszkającego w placówce już od 65 lat, byłej pani dyrektor Bożeny Barej, kierującej ośrodkiem przez ponad 40 lat, pai Beaty Wojciechowskiej za wieloletnią pracę oraz księdza dziekana Józefa Warczaka za 23 lata posługi duszpasterskiej na rzecz mieszkańców. Nie zabrakło również życzeń, prezentów i okolicznościowych wystąpień gości. Z inicjatywy radnej Marty Graczyk placówka otrzymała defibrylator AED, sfinansowany wspólnie przez Samorząd Gminy Strzałkowo oraz Samorząd Powiatu Słupeckiego. Po części oficjalnej odbyła się msza święta w intencji pracowników i podopiecznych DPS-u. Następnie uczestnicy spotkali się przy wspólnym obiedzie, który był okazją do rodzinnych rozmów. Uczestnicy mogli także skosztować jubileuszowego tortu i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników DPS-u – relacjonuje Urząd Gminy Strzałkowo.
fot. UG Strzałkowo





















