Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Bez kategorii / Gmina Słupca zapłaci za strajk? Znamy decyzję władz

Gmina Słupca zapłaci za strajk? Znamy decyzję władz

Wczoraj przedstawiciele władz miasta Słupca poinformowali, że samorząd wypłaci nauczycielom szkół prowadzonych przez miasto wynagrodzenie za dni, podczas których uczestniczyć będą w strajku. Dziś z taką samą prośbą do swojego samorządu zwrócili się protestujący nauczyciele z gminy Słupca. Jak się okazuje, oni na zapłatę nie mają co liczyć. – Mój samorząd na pewno nie zapłaci za te dni. Ustawa o strajkach zbiorowych jasno mówi, że nie wolno nam tego zrobić. W czasie strajku nauczyciele są ubezpieczeni, mają zachowane wszystkie inne warunki zatrudnienia, z wyjątkiem wypłaty wynagrodzenia. Poza tym, mamy opinię Regionalnej Izby Rachunkowej w Krakowie (na takim samym stanowisku stoją pozostałe izby w kraju), z której wynika, że samorządy absolutnie nie mogą wypłacać nauczycielom pieniędzy za czas strajku. Nie naruszę dyscypliny finansów publicznych – mówi Grażyna Kazuś, wójt gminy Słupca. Dlaczego zatem miejski samorząd planuje wypłatę? – Dla mnie łamią prawo, ale to już oni się będą tłumaczyć – uważa wójt Kazuś. Wkrótce gminny oddział ZNP ma otrzymać oficjalną odpowiedź na swoje pismo.

31 komentarzy

 1. Przedsiębiorca

  Brawo, słuszna decyzja.

 2. Brawo. Słuszna decyzja

  • Brawo inne gminy powinny brac przyklad.

  • Mało jeszcze mają dni wolnych od nauki to zaczęli strajkować rozumie ich zachowanie ale za odejście od lekcji to wstyd i hańba urząd gminy tak trzymać

 3. Brawo brawo brawo

 4. Zgadzam się jak wezmą pieniądze że swoich diet

 5. Brawo
  Słuszna decyzja, uważam że gmina ma ważnjejsze wydatki. Jeszcze raz wielkie brawo Pani Wójt.

 6. Brawo godzin im dolozyc to beda wiecej zarabiac a nie kurde 18 godzin tygodniowo za strajk im nie placic bo z jakiej racji

  • Ten cały burdlel zwany urzędem gminy już dawno powinien zostać połączony z urzędem miasta, utrzymanie tej bezproduktywnej hydry jest gigantycznym kosztem, to dlatego Słupca tak beznadziejnie się rozwija, jak w gminie chłopski ciemnogrod rządzi! No ale gdzie by pani wójt znalazła pracę z takimi (dys) kwalikacjami??? Jest po prostu beznadziejna!!!!!

  • Gdybyś analfabeto pół życia się kształcił a później swą wiedzę przekazywał młodszym to też byś mówił ze mało zarabiasz.. Doksztalc się i idź na nauczyciela. Kto ci broni?

 7. Niestety, jest tak, że wszyscy (również strajkujący nauczyciele) wtedy gdy byli uczniami nie lubili swoich nauczycieli. Potwierdzają to te komentarze. A prawda jest taka, że to właśnie nauczyciele nas wszystkich formowali i uczyli życia. Więc może chociaż powstrzymajmy te fale hejtu….

  • O zgrozo życia mnie uczył nauczyciel ? Życia to uczy samo życie i sytuację dnia codziennego z którymi musimy się borykać .

 8. Wielkie BRAWO!!!!

 9. Ci co tak piszą na nauczycieli niech podadzą swoje imię i nazwisko!!! Tchórze z was!!!! Podpisz się i mi to powiedz prosto w oczy!!!!

  • Sebastian Odynski

   A Ty nauczycielu kim jesteś bo też piszesz pod przykrywką .

 10. Brawo! dzieci przychodzą do domu i jeszcze więcej siedzą przy książkach może więcej niż w szkole bo szkole to stale tylko imprezy i wycieczki a dzieci w domu nadrabiać muszą

 11. Brawo Pani Wójt !! Słuszna decyzja. Popieram strajk z zachowaniem wszystkich idących za nim konsekwencji w tym braku wypłaty wynagrodzeń

 12. Proponuję strajk wszystkich pracowników samorządowych w Słupcy kilka dni wolnego a i tak zapłacą po się męczyć w pracy

 13. Nauczyciele trzymajcie się! Nie przejmujcie się bezpodstawną krytyką. Jak ktoś jest inteligentny lub w jakiś sposób ma styczność z waszą pracą wie że pracujecie duuuuuużo więcej niż te 18 karcianych godzin. Wiedza waszych krytyków jest baaardzo płytka, oparta na stereotypach, podlana frustracją z niepowodzeń z lat szkolnych.

  • Tak zwłaszcza taki nauczyciel wf pracuje po godzinach przygotowując się do kolejnych zajęć haha no proszę bez jaj , za moich czasów Ci właśnie nauczyciele co w dzień uczyli młodzież a wieczorami przesiadywali po barach przy złotym trunku i myślę , że większość osób wie o kim mowa . Dodatkowo taki nauczyciel muzyki czy plastyki ostro musi przygotowywać się do kolejnych zajęć ? Fakt są nauczyciele co sprawdzają kartkówki powiedzmy po godzinach , chociaż z tego co pamiętam byli tacy co robili to na lekcjach to tych sprawdzianów nie robili codziennie . W naszym kraju wiekszosci żyje się ciężko i co każdy ma strajkować ?

  • Hmmm, dziękuję za potwierdzenie mojego wpisu, twój wpis idealnie pasuje do przedstawionego przeze mnie schematu, przedstawiłeś swoją wizję pracy nauczyciela jaką zapamietałeś z czasów kiedy sam chodziłeś do szkoły…. Chciałbym cię uświadomić,że tak samo jak nie jeździmy już wozami drabiniastymi,tak i praca nauczyciela nie wygląda jak za twoich szkolnych lat po prostu świat się zmienia…

 14. Bravo za dużo mają wolnego strajkowac im się chce za co płacić za to że nic nie robili

 15. Chociaż Pani wójt postępuje zgodnie z prawem !!! I tak powinno być.

 16. Nie pracujesz nie zarabiasz

 17. Niestety nauczyciele zarabiają słabo dlatego nauczycielami zostają ludzie o przeciętnych zdolnosciach. Powinny być podwyżki żeby ogólna jakość poszła do góry bo nauczyciele to podstawa rozwoju społeczeństwa. Pisowcy napuszczaja ludzi na nauczycieli tak samo jak robili to z lekarzami. W Polsce nadal jak w lesie, Polakom nie potrzeba wrogów zewnętrznych bo Polak Polakowi Polakiem

 18. Słabo zarabia 80 procent społeczeństwa

 19. Nauczyciele nie poddawajcie się. Taka sytuacja jaka jest teraz pokazuje ile jadu, zawistości ludzie mają w sobie.
  Pokazaliście, że jesteście ludźmi odpowiedzialnymi, że egzaminy się odbyły, ale cóż MEN prosiło o to zachowanie ale podziękowało wszystkim tylko nie nauczycielom.
  Diagnoza na to wszystko jest taka, żeby coś faktycznie wywalczyć to musi być to dotkliwe (przykre ale prawdziwe).
  Jakby tak było to sami by za Wami chodzili żeby się spotkać i porozumieć a tak czekają jak się wykrwawicie.
  JAK NIE TERAZ TO JUŻ NIGDY

  • Polak mały

   A gdzie bylo ZNP kiedy rządziło PO z PSLgbt . Nauczyciele są narzędziem politycznym Broniarza a wkurzenie rodziców długo będzie się odbijać czkawką.

 20. Żałosne argumenty. popierających nauczycieli.
  Zaraz mają przerwe świątecz ną więc przestaną. strajkować.

 21. Mieszkaniec Powiatu

  Bądźmy obiektywni! Przecież cały cyrk którego jesteśmy świadkami to nie wina Tuska itp. Całą winę ponosi oczywiście obecna władza ! Tylko typowy pisowiec temu zaprzecza ! Nauczyciele walczą o swoje i mają do tego prawo jak każdy z nas. Na tym polega demokracja. Nie zgadzam się z nimi w 100 procentach ale jeżeli bydło i trzoda chlewna w oczach posła Kaczyńskiego jest ważniejsza niż ktokolwiek tylko dlatego żeby zyskać głosy to jest to żenujące!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>