Strona główna / Bez kategorii / Patriotyczny koncert w MDK

Patriotyczny koncert w MDK

W Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się koncert pod hasłem „Tobie Ojczyzno” przygotowany przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kotuni. Koncert został zorganizowany w ramach  programu edukacyjnego Radosna Niepodległość.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Jolanta Kamińska otwierając koncert powitała zaproszonych gości Mariuszą Roga, Grażynę Kazuś, Jarosławę Kobos i Agnieszkę Łechtańską oraz licznie przybyłą publiczność.  Podkreśliła, że obchody odzyskania niepodległości szkoła postanowiła obchodzić na wesoło, a wszystko wyrażone jest w pieśniach patriotycznych i zagrzewających Polaków do walki i niepodległość. Patriotyczne śpiewanie zrodziło się z potrzeby serca i towarzyszyło kilku pokoleniom Polaków. Świadczyło o więzi Polaków z  Ojczyzną i potrzebą walki o jej niepodległość. Młodzi legioniści ze śpiewem na ustach walczyli o  niepodległość Ojczyzny. Pieśni są częścią narodowej kultury, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Jolanta Kamińska podziękowała za przygotowanie koncertu jego autorom Ewie Łechtańskiej i Robertowi Batorskiemu oraz wszystkim artystom i publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>