Strona główna / Informacje / Aktualności / Powidzka Bryza znowu ratowała życie

Powidzka Bryza znowu ratowała życie

Już 27. raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wzięła udział w ratowaniu ludzkiego życia w ramach „Akcji Serce”.

W nocy 8 października służby dyżurne otrzymały zapytanie o możliwość wykonania lotu o statusie Hospital. Po uzyskaniu potwierdzenia, rozpoczął się proces planowania i przygotowania lotu. Należało ustalić m.in. godzinę, trasę oraz pogodę. W tym czasie personel techniczny przygotował samolot M-28. Po realizacji wszystkich niezbędnych czynności, o godzinie chwilę po godz. 10.00 samolot Bryza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego wystartował z Powidza. Załoga dowodzona przez por. Jakuba Ornocha wykonała lot po trasie Powidz – Szczecin Goleniów – Poznań Krzesiny – Powidz. „Akcja Serce” zakończyła się lądowaniem w Powidzu kwadrans po 15.00.

– Dzisiejsza „Akcja Serce” to w tym roku piąty lot z Powidza wykonany przez 33. BLTr w celu ratowania ludzkiego życia. 22 razy „Akcję Serce” realizowały załogi z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (8. BLTr). Tym samym, w tym roku, lotnicy z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego dwadzieścia siedem razy przyczynili się do ratowania ludzkiego życia – wylicza Martyna Fedro-Samojedny z powidzkiej jednostki.

Foto: Bartosz Bera, archiwum 3.SLTr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.