Strona główna / Artykuły partnerów / FAQ – Pożyczka pozabankowa. Wyjaśniamy wątpliwości

FAQ – Pożyczka pozabankowa. Wyjaśniamy wątpliwości

Powoli lecz konsekwentnie pożyczka pozabankowa wychodzi z cienia alternatywnych sposobów na pozyskanie kapitału i staje się sprawdzonym rozwiązaniem dla tysięcy zaradnych pożyczkobiorców. Nie znaczy to jednak, że konsumenci znają ten produkt na wskroś i nie mają co do niego żadnych wątpliwości. Dlatego zanim zdecydujemy się na wypełnienie aplikacji o pożyczkę pozabankową warto upewnić się, że zna się odpowiedzi na poniższe pytania.

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka pozabankowa to rodzaj pożyczki udzielanej przez firmę niebędącą tradycyjnym bankiem. Zamiast tego, środków udzielają podmioty zazwyczaj niezależne i dużo mniejsze, specjalizujące się wyłącznie w tym produkcie finansowym – nie mają one w ofercie np. kart kredytowych czy kont bankowych itd.

Jaki sens ma pożyczka pozabankowa?

W wielu wypadkach tego typu pożyczka może okazać się wygodniejsza, bardziej elastyczna, a także łatwiej dostępna i łatwiejsza w spłacie niż tradycyjna pożyczka finansowa. Pieniądze pojawiają się na rachunku tak szybko jak to możliwe, a warunki umowy zazwyczaj są bardziej elastyczne.

Kto może otrzymać pożyczkę pozabankową?

Podania o pożyczkę rozpatrywane są zawsze indywidualnie, a na decyzję ma wpływ wiele kryteriów. Inaczej jednak, niż w tradycyjnych instytucjach finansowych, pożyczki pozabankowe udzielane są nie tylko w oparciu o dobrą zdolność kredytową. Dlatego też, nawet jeśli jej nie posiadasz możesz z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w firmie pożyczkowej.

Ile można pożyczyć?

To już zależy od firmy pożyczkowej, jednak zazwyczaj kwoty pożyczki mieszczą się w przedziale od 100 do 10 000zł lub nawet więcej.

Jak szybko wypłacane są pieniądze?

Podobnie, jak w powyższej odpowiedzi – tu również wszystko zależy od pożyczkodawcy i czas otrzymania pożyczki może znacząco się różnić. Jednak obecnie na rynku istnieje wiele podmiotów, które są w stanie wypłacić środki w pełnej kwocie do 24 godzin. Dlatego właśnie osoby, które potrzebują środków natychmiast decydują się na skorzystanie z rozwiązań pozabankowych.

Kiedy muszę spłacić pożyczkę?

Kolejną zaletą pożyczek pozabankowych jest elastyczność – pożyczający może bowiem zazwyczaj określić na ile tygodni lub miesięcy chce rozłożyć spłatę. To oznacza, że nawet gdy Twoja sytuacja finansowa w najbliższym czasie się zmieni to wciąż pozostaje Ci pole manewru.

Jakich kosztów mogę się spodziewać?

Niestety ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy pożyczkodawca, a nawet pojedynczy produkt jakim jest pożyczka pozabankowa może różnić się w zakresie oprocentowania. Niektórzy pożyczkodawcy naliczają także opłaty dodatkowe, np. opłatę przygotowawczą.

Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Ostatnie, jednak wcale nie najmniej istotne pytanie. Bezpieczeństwo lub jego brak związanie z każdą pożyczką pozabankową zależy od konkretnej firmy pożyczkowej. Tak samo, jak w przypadku każdej innej instytucji z dowolnej branży – niektórzy przedsiębiorcy są mniej uczciwi i godni zaufania niż inni. Dlatego właśnie, nim zdecydujemy się na współpracę z konkretnym pożyczkodawcą warto sprawdzić opinie i jego profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.