Strona główna / Artykuły partnerów / Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie monitoringu wizyjnego?

Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie monitoringu wizyjnego?

Monitoring wizyjny jest innowacyjnym rozwiązaniem mającym na celu utrzymanie bezpieczeństwa obiektów stałych oraz ruchomych. Daje on możliwość weryfikacji zdalnej sygnału alarmowego za pomocą dedykowanego systemu transmisji w formie video.

Dzięki owemu systemowi obraz z systemu telewizji dozorowej razem z zarejestrowanym obszarem przez kamery jest transmitowany w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie – kontrolowany przez operatorów w celu uniknięcia potencjalnych zagrożeń. Zastosowanie nowoczesnego monitoringu niesie zatem ze sobą wiele korzyści.

Kontrola przez 24h

Kluczową korzyścią monitoringu jest fakt, iż monitoring wizyjny umożliwia obserwowanie wyznaczonego obszaru przez całą dobę. To właśnie telewizja przemysłowa rejestruje wszelkie zmiany zachodzące w danej strefie, które bywają niedostrzegane nawet przez najbardziej wnikliwych obserwatorów z ochroniarzami włącznie. To wspomniani operatorzy na podstawie zarejestrowanych zdarzeń mogą podjąć odpowiednie kroki w celu zagwarantowania bezpieczeństwa – m.in. poprzez powiadomienie policji, bądź skierowanie grupy interwencyjnej.

Zaletą monitoringu jest fakt, iż pozwala nam on na błyskawiczne działanie – zarówno w trakcie zaistniałej sytuacji, jak i kilka sekund po niej. Nie należy zapominać, iż systemy monitorujące odgrywają ponadto rolę prewencyjną.

Prewencja to podstawa!

Eksperci do spraw bezpieczeństwa uważają, iż na znaczny wzrost bezpieczeństwa wpływa już sama obecność kamer. Na prewencyjną ich rolę składa się ulokowanie kamer w widocznym miejscu oraz odpowiednie oznakowanie (np. tabliczka z napisem „obiekt monitorowany”). Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom wielu potencjalnych przestępców rezygnuje z kradzieży w obawie przed nagraniem oraz identyfikacją.

Walory ekonomiczne

Niewątpliwym walorem skorzystania z monitoringu wizyjnego jest możliwość zredukowania kosztów związanych z pracą ochroniarzy. Kamery działają niczym dodatkowe pary oczu w związku z czym pozwalają dokonać redukcji etatów pośród pracowników, co niesie ze sobą spore oszczędności dla firmy.

Ponadto posiadając monitoring możemy zabiegać o korzystne ubezpieczenie minimalizując koszty ubezpieczenie klasycznego nawet do 50%. Mimo aspektów ekonomicznych najważniejszym atutem monitoringu wizyjnego jest fakt, iż zapewnia on nam coś bezcennego, czyli poczucie bezpieczeństwa.

Kamery i cały osprzęt do telewizji przemysłowej mogą Państwo kupić w renomowanym sklepie Montersi.plhttps://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>