Strona główna / Artykuły partnerów / Klasyczna łazienka? Pewne tendencje nie ulegają presji czasu

Klasyczna łazienka? Pewne tendencje nie ulegają presji czasu

Łazienka nie jest tylko miejscem, w którym dbamy o higienę osobistą i wykonujemy codzienne rytuały. To przestrzeń relaksu po trudnym dniu w pracy, prywatne, domowe spa i bezpieczny kąt do planowania wielkich rzeczy.

Wielozadaniowość

Każdego dnia w łazience spędzamy około godziny. Poświęcamy ten czas nie tylko na kąpiel, prysznic, pielęgnację twarzy, ciała, włosów i zarostu, ale także na krótki odpoczynek i planowanie dnia. Przestrzeń łazienki wykorzystujemy też na rozmowy telefoniczne, wkładanie ubrań czy uspokojenie się po kłótni.

Jak zatem widzimy, każda łazienka spełnia szereg różnorodnych zadań i ma wiele funkcji, dlatego też powinna być pomieszczeniem, do którego wchodzimy z uśmiechem na twarzy. By ten uśmiech wywołać, potrzebujemy takiej łazienki, która będzie kojarzyła się nam z ładem i komfortem. Pytanie brzmi, jak ją urządzić?

Klasyka koloru

Poczucie ładu i komfortu możemy osiągnąć za pomocą zaaranżowania naszej łazienki w stylu klasycznym, który zawsze będzie na czasie. Mimo upływu lat pewne tendencje nie ulegają zmianom, tak samo dzieje się właśnie z klasyką. Tradycyjne rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku każdej łazienki, niezależnie od jej wielkości. Ponadto dzięki aranżacji łazienki w stylu klasycznym będziemy mogli zaprezentować przed domownikami i gośćmi swoje ponadprzeciętne wyczucie smaku i estetyki.

Aranżacja łazienki w stylu klasycznym to spore pole do popisu. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Najbardziej charakterystycznym kolorem klasycznej łazienki jest biel, która stanowi idealną bazę dla dodatków. Zastosowanie bieli optycznie powiększa pomieszczenie oraz wywołuje efekt czystości i porządku. W klasycznych łazienkach stosuje się także delikatne odcienie szarości oraz materiały takie jak drewno lub kamień.

Meble i klasyczna wanna

W przypadku klasycznej łazienki meble muszą być przede wszystkim stylowe. Mogą być wsparte na nóżkach o ciekawych, nierzadko naprawdę finezyjnych kształtach. Wśród szafek pod umywalkę królują te w kolorze szarego dębu. Uzupełnieniem klasycznego stylu są zaś dekoracyjne uchwyty, które sprawiają, że łazienka nabiera eleganckiego charakteru. Jeśli chodzi o lustra to najczęściej wybiera się modele oprawione w drewniane lub zdobione ramy.

Klasyczny styl łazienki doskonale podkreśli wolnostojąca wanna. Można umieścić ją na środku pomieszczenia bądź tam, gdzie dysponujemy wolnym miejscem. Dużą popularnością cieszą się wanny wsparte na ozdobnych nóżkach – to doskonały przykład ponadczasowej klasyki, która dzielnie znosi upływ czasu i ani myśli, by wyjść z mody. Duży wybór wanien wolnostojących o różnych kształtach i kolorach znajdziemy na stronie 123lazienka.pl, gdzie estetyka spotyka się z funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>