Strona główna / Artykuły partnerów / Niezwykły efekt 3d, czyli jak można oszukać własny wzrok?

Niezwykły efekt 3d, czyli jak można oszukać własny wzrok?

Moda na wszystko, co trójwymiarowe, trwa już od jakiegoś czasu. Bardzo chętnie stawiamy na to, co ma trzy wymiary – wszak tak bardzo lubimy nowości. Pozwalamy jednocześnie na to, aby z naszym narządem wzroku oraz mózgiem otoczyła się pewnego rodzaju zabawa. Iluzja trójwymiarowości to zjawisko niezwykłe, od lat fascynuje ludzkość. Warto wiedzieć o tym, że w bardzo prosty sposób możemy zafundować sobie poznawane jej fenomenu w zaciszu własnych czterech ścian. W jaki konkretnie? Poprzez zastosowanie dekoracji trójwymiarowych na ścianach!

Pomysł dla każdego!

Nie tylko osoby bardzo młode decydują się na to rozwiązanie, wszak w niejednym wnętrzu domu ludzi w średnim wieku i seniorów także rządzi właśnie trójwymiar. Trudno wszak się temu dziwić, człowiek zawsze docenia to, co niesztampowe, niebanalne, niezwykłe – dlatego trak często kiedy mamy wybór między klasycznymi dekoracjami dwuwymiarowymi a tymi 3d, wybieramy zdecydowanie drugie.

Efekt jest niesamowity – kiedy na przykład zdecydujemy się na to, by aby zakupić dla siebie fototapety 3d do pokoju dziennego (zwanego innymi słowy salonem, pokojem gościnnym czy też dużym pokojem), sypialni, jadalni, przedpokoju czy też kuchni, z całą pewnością z wielkim zainteresowaniem obserwować będziemy ową iluzję optyczną. Wszak zmysł wzroku będzie nam podpowiadał, że wspaniały wodospad, biegnący koń czy też abstrakcyjny czarno-biały wir znajdują się w zasięgu naszych rąk, wystarczy tylko zrobić krok, by znaleźć się w owym niezwykłym świecie. Tak, to naprawdę szalenie intrygujące zjawisko.

Warto wiedzieć jednak, że to nie tylko rozwiązanie stosowane na ścianach. Fototapety trójwymiarowe można bowiem z powodzeniem stosować także na starych szafach (kiedy nie chce się ich wyrzucać i planuje się im nadać nowe życie) lub też na sfatygowanych, nadszarpniętych zębem czasu drzwiach, które normalnie nadawałyby się już tylko do wymiany. Ten sposób to zatem duża oszczędność pieniędzy (za ozdobę trójwymiarową zapłacimy na przykład 200 złotych – w takiej cenie na pewno nie udałoby nam się zakupić nowych drzwi ani szafy).

 

Praktyczne wartości także się liczą

Nie możemy zapominać także o tym, iż technologia trójwymiarowa w aranżacji przestrzeni nie powstała wyłącznie po to, by nas zadziwiać, zaskakiwać czy cieszyć. Ma ona również bardzo praktyczny wymiar. O czym mowa? Wszak dzięki zastosowaniu tego typu fototapet na powierzchni ściany sprawić możemy, że nawet małe pomieszczenie jawiło się nam będzie jako przestrzeń sporych rozmiarów. Ma to niebagatelne znacznie zwłaszcza w przypadku niedużych mieszkań – warto optycznie je powiększyć!

 

Co z montażem?

Wydawać by się mogło, że tego typu zaawansowane technologiczne ozdoby na pewno będą musiały być montowane przez specjalistów (co wiąże się rzecz jasna z poniesieniem dodatkowych kosztów przez kupującego). Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą, każdy bowiem bez problemu sobie z tym poradzi. I już niebawem będzie mógł cieszyć się iluzją trójwymiarowości we własnych czterech ścianach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.