Strona główna / Sponsorowane / Jakie piłki do tenisa ziemnego są najlepsze?

Jakie piłki do tenisa ziemnego są najlepsze?

Wybierając najlepsze piłki do tenisa ziemnego, warto wziąć pod uwagę ich kilka istotnych cech, a także dopasować je do poziomu naszych umiejętności. Piłki tenisowe przeznaczone dla profesjonalnych zawodników nie zawsze okażą się najlepsze dla zupełnie początkujących amatorów.

Różnica między piłkami bezciśnieniowymi a ciśnieniowymi

Podstawowym kryterium przy wyborze piłki do tenisa ziemnego powinna być ich budowa. Ze względu na nią jesteśmy w stanie wyróżnić dwa podstawowe typy – bezciśnieniowe i ciśnieniowe. Piłki należące do pierwszej kategorii odbijają się przede wszystkim dzięki stosunkowo grubym, sztywnym ściankom. Bardzo chętnie wybierane są przez osoby początkujące, ponieważ charakteryzuje je wysoka trwałość i niska cena. Piłki bezciśnieniowe nie są jednak używane na jakichkolwiek poważniejszych zawodach, a już na pewno nie sięgnie po nie żaden zawodnik grający profesjonalnie. Głównym powodem jest sposób przekazywania przez nie energii uderzenia. O ile początkujący nie dostrzegą niczego niepokojącego, o tyle mocne odbicia doświadczonych tenisistów szybko odkryją największą wadę piłek bezciśnieniowych – silnie uderzone nie zaczynają lecieć jeszcze szybciej, a zwalniają.

Lekarstwem na ten kłopot jest zastosowanie piłek ciśnieniowych. Posiadają cieńsze ścianki, jednak w ich wnętrzu możemy znaleźć gaz sprężony pod ciśnieniem kilku atmosfer. Dzięki temu zawsze w idealny sposób przekazują energię uderzenia, niezależnie od niesprzyjających okoliczności. Dlaczego więc nie korzystają z nich także początkujący amatorzy? Otóż oprócz wielu atutów, posiadają one także istotną wadę – są droższe od piłek bezciśnieniowych, a przy tym znacznie mniej trwałe. Ich okres życia często nie przekracza długości rozgrywania meczu – a to za sprawą utraty ciśnienia przy każdym uderzeniu. Piłki ciśnieniowe pakowane są w specjalne, hermetyczne opakowania. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko ich przedwczesnego rozszczelnienia

Najlepsze piłki tenisowe dla dzieci

Jeśli naszym celem jest zakup najlepszych piłek do tenisa ziemnego dla dziecka, to typowy sprzęt dla dorosłych niekoniecznie musi okazać się właściwy. Wielu producentów oferuje bowiem piłki tenisowe przeznaczone specjalnie dla osób bardzo młodych. Dzięki temu są one w stanie szybciej opanować podstawy tenisa i czerpać z gry więcej przyjemności. Piłki tego typu cechuje osiąganie niższych prędkości i odbijanie się od podłoża na mniejszą wysokość. W przypadku dzieci zupełnie małych (kilkuletnich) jeszcze lepszym rozwiązaniem może być wybranie piłek wykonanych ze specjalnej gąbki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.