Strona główna / Sponsorowane / Jak rozsadzić gości przy stołach weselnych?

Jak rozsadzić gości przy stołach weselnych?

Zastanawiasz się w jaki sposób usadzić gości weselnych? Zapraszamy do mini poradnika, który ułatwi wspomniane zadanie.

Usadzenie gości przy stołach weselnych jest kolejnym punktem z długiej listy obowiązków, jakich musimy podjąć się przed dniem uroczystości ślubnej. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że zadania takie jak wybór fotografa, kreacji weselnych czy innego typu atrakcji stanowią z reguły kwestię gustu. Nie da się jednak powiedzieć tego samego o wspomnianym już rozdysponowaniu miejsc dla gości weselnych. Jak wobec tego usadzać osoby zaproszone, by czuły się one komfortowo, swobodnie i mogły wraz z nami cieszyć się tym wyjątkowym dniem?

Gdzie siadają Państwo Młodzi?

Nowożeńcy to bez wątpienia osoby, które grają przysłowiowe pierwsze skrzypce w dniu ślubu. W związku z powyższym powinni oni zawsze znajdować się w centrum uwagi. Oczywiście sala weselna nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W związku z powyższym Młoda Para zajmuje stolik na środku bądź też – w przypadku stołów łączonych – w centralnej części. Panna Młoda zasiada zawsze po prawej stronie swojego świeżo upieczonego małżonka. Następne miejsca obok Nowożeńców zajmują świadkowie oraz rodzice Państwa Młodych.

W tym momencie trzeba dodać, iż gości należy usadzać „przeplatając”, a więc panie powinny siedzieć na przemian z panami.

Dwie zasady usadzania gości

Poza wspomnianą powyżej regułą, istnieją jeszcze dwie zasady usadzania gości przy stołach weselnych. Według pierwszej z nich, stoły (lub miejsca) obok świadków i rodziców Młodej Pary powinna zajmować bliska rodzina, następnie dalsza, aż wreszcie przyjaciele i znajomi Nowożeńców.

Druga z zasad zakłada natomiast, iż obok świadków i rodziców zasiadają przyjaciele i znajomi, potem bliska rodzina i dalsi krewni. Naturalnie to, na którą z przytoczonych zasad się zdecydujemy, uzależnione jest wyłącznie od nas samych.

Na koniec jeszcze mała uwaga: sadzając zaproszone na ślub osoby koniecznie pamiętajmy o doborze według zbliżonego wieku i sympatii. W końcu chyba nikt nie chciałby zająć miejsca tuż obok osoby, którą nie darzy zbytnim sentymentem.

Wirtualny pomocnik

Przygotowania związane z dniem ślubu są w stanie spędzić sen z powiek nawet osobom o stalowych nerwach, które zadbały o zapas czasu. Jeśli ty również czujesz się nieco zagubiony wśród ogromu ślubnych przygotowań, to sięgnij po Wirtualny Organizer czyli darmowe narzędzie stworzone z myślą o organizacji ślubu i wesela. Organizer znajdziesz na stronie Wedding.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.