Strona główna / Artykuły partnerów / Ślub w planach? Zadbaj o piękne pamiątki

Ślub w planach? Zadbaj o piękne pamiątki

Ten moment, w którym padnie sakramentalne „Tak”, z pewnością zapamiętasz na całe życie. Jednak pamięcią trudno się dzielić, dlatego warto zadbać o bardziej namacalne pamiątki, nad którymi kiedyś pochylisz się wspólnie z całą rodziną.

Zdjęcia ślubne – kto powinien je wykonać?

Zdjęcia ślubne są wyjątkowe nie tylko dlatego, że uwieczniają podniosłą i ważną uroczystość. Okazja do ich zrobienia zdarza się tylko raz. Dlatego w roli fotografa powinien wystąpić profesjonalista. I nie chodzi tu tylko o sprzęt fotograficzny z górnej półki. Najlepszy nawet aparat w rękach amatora będzie niczym. O taką przysługę nie warto prosić znajomego, który właśnie kupił sobie nowy sprzęt. Umiejętność robienia dobrych zdjęć ślubnych wymaga dwóch rzeczy: talentu i doświadczenia. Zanim zdecydujesz się zatrudnić fotografa, sprawdź jego portfolio. Zdjęcia, które tam zobaczysz, będą najlepszymi w dorobku autora. Jeśli ci się spodobają, twoje poszukiwania zakończą się. Jeśli nie – musisz szukać dalej. Każdy z nas ma inny gust i poziom wrażliwości artystycznej. Ważne, by nowożeńcy i fotograf dobrze się rozumieli, tylko wtedy obie strony będą zadowolone z efektu.

Sesja ślubna – na co zwrócić uwagę

Plenerowa sesja ślubna to dziś must have nowożeńców. Jeśli zatrudniasz fotografa to nie tylko do kościoła czy urzędu, ale też właśnie po to, by zrobił ładne zdjęcia w plenerze. Taką sesję warto zaplanować i ustalić wcześniej. Nie powinna odbyć się w przypadkowym miejscu i czasie. W okolicy z pewnością jest niejeden zakątek idealny do zdjęć ślubnych w plenerze. Pytając znajomych i szukając inspiracji w sieci, z pewnością znajdziesz przykłady ciekawych miejsc na sesję ślubną. Zastanów się, czy chcesz na nią kogoś zaprosić. Coraz częściej można spotkać przykłady sesji ślubnych z całą rodziną lub z gromadką dzieci. Można też pomyśleć o ciekawych lub śmiesznych gadżetach lub przebraniach.

 

Film, reportaż, czy teledysk?

Chyba nikt nie wyobraża sobie ślubu i wesela bez kamerzysty. Zdjęcia to za mało, uwieczniają tylko pojedyncze sekundy. Video ze ślubu i wesela jest wręcz obowiązkowe. To na nim można zobaczyć i usłyszeć wzruszenie w głosie państwa młodych w chwili składania przysięgi, najciekawsze momenty po ceremonii, oczepiny, zabawne wpadki itp. Tradycyjny film ze ślubu i wesela trwa około trzech godzin. Taką pamiątką trudno podzielić się z bliskimi. Szybkie tempo życia i stały brak czasu sprawiają, że wygospodarowanie tych trzech godzin jest praktycznie niemożliwe. Stąd nowa moda na reportaże i teledyski weselne. Ten pierwszy trwa około kwadransa, drugi kilka minut. Na ogół robi się je nie zamiast tylko obok filmów i właśnie z myślą o pokazaniu rodzinie i znajomym.

Jak znaleźć dobrego kamerzystę?

Na znalezienie dobrego kamerzysty trzeba poświęcić więcej czasu niż na szukanie fotografa. Powód jest dość banalny – oglądanie przykładowych filmów trwa dłużej niż przeglądanie zdjęć. Nie bez znaczenia są też ceny takich usług. Niektórzy kamerzyści oferują ujęcia wykonane za pomocą drona. Widok z lotu ptaka z pewnością uatrakcyjni film, ale też podniesie jego koszt. Z drugiej strony – skoro to pamiątka na całe życie, czy naprawdę musimy na niej oszczędzać? W internecie można znaleźć zestawienie ofert kamerzystów ślubnych z całej Polski albo z okolicy, które pozwala zorientować się w cenach i wygodnie przeglądać portfolio. Warto też popytać wśród znajomych, którzy ostatnio korzystali z takich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>