Strona główna / Artykuły partnerów / Tanie OC w Słupcy – czy to możliwe?

Tanie OC w Słupcy – czy to możliwe?

Nie jest tajemnicą, że w ciągu ostatnich kilku lat ceny OC wzrastały bardzo szybko, w coraz większym stopniu drenując kieszenie kierowców. Wiele osób zastanawia się, czy jest na to jakaś rada i poszukuje sposobów na obniżenie składki ubezpieczeniowej. Jakie rozwiązania mają do dyspozycji mieszkańcy Słupcy? Oto one – przeczytaj już teraz i oszczędź pieniądze dzięki tańszemu OC!

Porównuj oferty

Żadne inne ubezpieczenie komunikacyjne poza OC nie gwarantuje identycznych warunków każdemu kierowcy. Dzieje się tak, ponieważ zakres ochrony obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej definiuje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, do której muszą się stosować towarzystwa ubezpieczeniowe. Skoro więc każde OC jest zawsze takie samo, w praktyce nie ma znaczenia, gdzie się je kupi ani w jakiej cenie – liczy się tylko, żeby je posiadać. Łatwo wobec tego dojść do wniosku, że powinno się poszukiwać jak najtańszych ofert. W tym celu najpierw należy jednak ustalić, ile kosztuje OC w poszczególnych towarzystwach.

Jako że cena OC jest ustalana osobno dla każdego klienta, nie da się od ręki stwierdzić, ile się zapłaci w poszczególnych towarzystwach – trzeba to po prostu sprawdzić. Czy to oznacza, że należy po kolei odwiedzać placówki towarzystw ubezpieczeniowych w Słupcy i na tej podstawie wybrać najtańsze OC? Oczywiście, że nie, ponieważ zajęłoby to za dużo czasu i zwyczajnie byłoby stratą czasu. Na szczęście obecnie istnieją efektywniejsze rozwiązania, za pomocą których w krótkim czasie można wyliczyć składkę w wielu towarzystwach jednocześnie. Przykładem takiego narzędzia jest ubezpieczeniowy kalkulator internetowy dostępny na stronie kalkulator.kalkulator-oc-ac.auto.pl/kalkulator/oc-ac.

Zbieraj zniżki

Niezależnie od tego, czy mówimy o Słupcy, czy jakiejkolwiek innej miejscowości, pewne jest, że tańsze OC można uzyskać za sprawą zniżek ubezpieczeniowych, które z kolei otrzymuje się za bezszkodowe kontynuowanie polisy. Większość towarzystw umożliwia uzyskanie zniżek w wysokości maksymalnej 60%, za każdy rok bez szkody przyznając określony procent, np. 10% albo 20%. Nietrudno więc policzyć, że do zdobycia najwyższych zniżek potrzeba kilku lat bezszkodowego kontynuowania polisy ubezpieczeniowej.

Bezpieczna i bezszkodowa jazda popłaca, tymczasem za każdą szkodę płaci się utratą zniżek ubezpieczeniowych. W zależności od tego, ile szkód i w jakich odstępach czasowych zanotowano, towarzystwa odbierają od 10% do nawet 40-50% zniżek – im więcej szkód w krótkim czasie, tym większa utrata zniżek. Warto zatem jeździć zgodnie z przepisami nie tylko ze względu na bezpieczeństwo.

Przemyślany wybór auta

To, jaki samochód posiadasz, w dużym stopniu wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej. Jeśli kupisz sportowe auto z dużym silnikiem i pokaźną mocą, zapłacisz nawet o 50% więcej za OC, niż gdybyś był właścicielem niewielkiego, miejskiego samochodu z silnikiem o pojemności 1200 cm3. O przemyślany wybór auta powinny zadbać przede wszystkim osoby z niewielkim budżetem, w przypadku których różnica 1000 zł czy 2000 zł jest mocno odczuwalna.

Dodanie drugiego właściciela do dowodu

Jeśli nie posiadasz wysokich zniżek ubezpieczeniowych lub jesteś młodym kierowcą, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje OC, delikatnie mówiąc, do najtańszych nie należy. Możesz to zmienić, dodając w dowodzie rejestracyjnym kolejnego właściciela, który ma duże zniżki ubezpieczeniowe. W ten sposób da się obniżyć cenę OC nawet o 50%.

Jak widzisz, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na tańsze OC. Pamiętaj jednak, że samo OC to niewiele i jako kierowca oraz właściciel auta powinieneś rozważyć inne ubezpieczenia, o których przeczytasz na stronie http://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-komunikacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>