Strona główna / Artykuły partnerów / Wanna czy prysznic – co wybrać do małej łazienki?

Wanna czy prysznic – co wybrać do małej łazienki?

W wielu blokach z wielkiej płyty i w innych mieszkaniach powstałych w latach 70. i 80. łazienki są małe i ciasne. Często ich powierzchnia jest niższa niż 3m2, przez co pomieszczenie trudno zaaranżować. Jakie sanitariaty wybrać do małej łazienki? Czy lepiej jest postawić na prysznic, czy na wannę?

Wyposażenie łazienek – wanny do małych pomieszczeń

W małej łazience najlepiej sprawdza się wanna narożna, która zapewnia komfort podczas kąpieli i jednocześnie zajmuje niewiele miejsca. Taka wanna jest polecana zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi, które trudno jest myć pod prysznicem – maluchy w wannie są spokojniejsze, mogą się odprężyć, a także pobawić. Wannę dla dzieci może zastąpić prysznic z wysokim brodzikiem, w którym maluchy mogą usiąść i pochlapać się wesoło w wodzie. Niestety, jeżeli łazienka jest nieustawna, wanna może się w niej nie zmieścić. Może tak się zdarzyć, gdy niemożliwe jest prawidłowe wykonanie odpływów lub ustawienie obok toalety bądź umywalki. Ponadto w przypadku wanny narożnej trzeba liczyć się z tym, że trudniejsze jest jej zabudowanie.

Prysznic z deszczownicą

Modnym i popularnym wyborem do małych łazienek jest prysznic z deszczownicą. Prysznic Duravit jest elegancki i zajmuje mało miejsca. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób zabieganych i nastolatków, którym zależy na szybkim odświeżeniu się i zadbaniu o wygląd. Prysznic z deszczownicą zmieści się nawet w najmniejszej łazience. Jeżeli niemożliwe jest wstawienie kabiny, wystarczy wydzielić niewielki brodzik, zamontować zasłonę prysznicową i tuż po sufitem umieścić deszczownicę. Do stworzenia tego typu prysznica można wykorzystać nawet wąską wnękę. Minusem takiego rozwiązania jest brak możliwości regulowania wysokości prysznica w celu polewania wodą jedynie części ciała.

Dlaczego warto postawić na deszczownicę?

Deszczownica w małej łazience jest estetycznym rozwiązaniem, które zapewnia komfort porównywalny do kąpieli w wannie. Delikatne krople ciepłej wody spadają na całe ciało i masują wszystkie mięśnie, dzięki czemu można głęboko się zrelaksować i pobudzić krążenie. Skóra jest dokładnie oczyszczona, a delikatny masaż sprawia, że kremy i balsamy do ciała lepiej się wchłaniają.

Dodatkowo deszczownica zużywa niewiele wody, dzięki czemu comiesięczne rachunki są niższe. Co ciekawe, podczas brania prysznica woda jest wypuszczana w taki sposób, że użytkownik ma wrażenie, iż zużywa jej więcej, choć w rzeczywistości jest odwrotnie. Klasyczna bateria prysznicowa jest mniej ekonomiczna, a także zapewnia niższy komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>