W Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy pracuje policjant, który swoją pasję łączy ze służbą. Sierż. sztab. dr Łukasz Krysiński od dawna interesuje się zagadnieniami związanymi z cyberprzestępczością. Tematyka wykorzystywania sieci, jako narzędzia do popełniania przestępstw jest nieodłącznym elementem prowadzonych przez niego dochodzeń. Jako doktor prawa zgłębia ten temat od strony odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Jako pasjonat bezpiecznego internetu szuka możliwości ścigania przestępców.
Słupecki policjant specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw związanych z popełnianiem przestępstw w internecie i przy jego użyciu. Obecnie pracuje jako detektyw w Zespole do walki z Przestępczością Gospodarczą w Wydziale Kryminalnym. Prowadzi postępowania, które głównie dotyczą oszustw internetowych oraz takie, w których sprawcy złamali prawo przy wykorzystaniu sieci.
Swoje zainteresowania realizuje nie tylko na niwie zawodowej. Od dawna jego pasją było zgłębianie tajników internetu i zagadnienia związane z cyberprzestępczością. Po ukończeniu studiów prawniczych i obronie pracy doktorskiej, zaczął dzielić się swoją wiedzą publikując artykuły w literaturze fachowej. W lutowym w czasopiśmie „Prokuratura i Prawo” zamieścił artykuł o identyfikacji cyberprzestępców. W majowym wydaniu policyjnego czasopisma „Policja 997” opublikowano artykuł pt. „Prawa i techniczne aspekty ustalenia cyberprzestępcy”.
Łukasz Krysiński swoją wiedzą dzieli się również z kolegami z pracy oraz mieszkańcami naszego powiatu. Wielokrotnie był zapraszany jako prelegent wykładów profilaktycznych z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu, prowadził pogadanki dla młodzieży, brał udział w tematycznych debatach społecznych, szkolił pracowników lokalnych instytucji oraz banków.
KPP Słupca






















Etos Policjanta „mięśniaka” przechodzi stopniowo do historii. W dzisiejszych czasach do pracy potrzebna jest głowa. Więc takich policjantów potrzeba jak najwięcej. Ten Pan jak widać ma jedno i drugie.
Zapomniałeś „obywatel” dodać, że Pan Łukasz pośród słupeckich policjantów jest jednym z nielicznych, o których można wypowiadać się pozytywnie. Aczkolwiek ciekawi mnie, co by zrobił, gdyby jakimś zrządzeniem losu został skierowany na ostatni protest przedsiębiorców w Warszawie? Ten protest, podczas którego przedsiębiorców potraktowano gazem.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale brawo dla tego pana. Z pewnością świeci w słupeckiej komendzie jak Wenus na niebie.
Trochę tam jeszcze popracuje, ale szybko odejdzie.
Zastanawiam się co skłoniło i z jakich powodów dr prawa podejmuje pracę na tak niskim stanowisku w Komendzie Powiatowej Poolicji
To teraz masz odpowiedź jakie profity musi dawać tam praca, skoro osoba z takim wykształceniem i kwalifikacjami ją tam podejmuje, ani się nie obejrzysz to już gość będzie na emeryturze i dorabiał tym razem nie w ochronie a na wykładach w jakiejś uczelni.
Dla mnie był jedynym życzliwym policjantem w sprawie oszustwa jakie padłem. Reszta się śmiała że mnie
Wszystko fajnie. Więc Policja niech weźmie się do roboty i zacznie karać Bułgarów i itp za nielegalną sprzedaż bez faktur, podrobionych rzeczy, złodziejstwo. Na pytanie Słupeckiego Policjanta dlaczego dręczą Polaków a nie tych, którzy nie dość, że zabierają rynek Polakom, to jeszcze nas biją, rzucają epitetami, grożą i smieja się, że są bezkarni, Policjant odpowiada, że nas łatwiej sprawdzić, zgnębić, a oni nawet dokumentów nie mają i są nietykalni, bo ich nie da się znaleźć.
Polska to kraj absurdu
Wstydzę się, że jestem Polką.
Polska PiSowska Policja nie jest dla obywateli, jest tylko po to, żeby uprzykrzyć nam życie.
To wyprowadź się Miki do innego kraju zmień obywatelstwo i będziesz dumna ze swojego nowego kraju!
Zabrakło mi jeszcze ostatniego zdania ” i to 500+ tyż powinni zwiynkszyć bo na wino nie storczo”.