
Waldemar Wietrzyński od urodzenia miał problemy ze słuchem, a 8 lat temu całkowicie przestał słyszeć. Ratunkiem dla niego okazał się implant. Dziś poleca go wszystkim, którzy mają podobne problemy. Tyma bardziej, że, jak zapewnia, wszczepienie bardzo drogiego urządzenia w całości pokrywa NFZ.
Pan Waldemar początkowo ratował się aparatami słuchu, ale one tylko połowicznie rozwiązywały jego problem. – Aparat, choćby był najwyższej jakości, tylko w części jest w stanie poprawić słuch. I tylko w sytuacji, gdy dana osoba ma niedosłuch. Gdy zupełnie traci słuch, jak to się stało w moim przypadku, aparat nic nie pomoże – opowiada słupczanin. Kiedy przestał słyszeć, zdecydował się na implant. Najpierw musiał przejść kwalifikację. Przeprowadzana ona jest po to, by specjaliści dobrali odpowiedni rodzaj implantu, w zależności od wady słuchu pacjenta. Sprawdzane jest też to, czy u danego pacjenta to urządzenie spełni zadanie. Później przeprowadzany jest zabieg chirurgiczny, podczas którego wszczepiany jest implant. Miesiąc później pacjent dostaje procesor dźwięku, który łączy się z wszczepionym urządzeniem. Efekt jest niesamowity. – Po zabiegu i późniejszym podłączeniu procesora dźwięku przeżyłem szok. Dźwięki, które słyszałem były takie dziwne. To był szum wody czy szelest kartki papieru. Wcześniej ich nie znałem, bo korzystając z aparatu te dźwięki docierały do mnie tylko w szczątkowej formie. Dziś w lesie słyszę szelest liści, śpiew ptaków, potrafię odróżnić czyj to śpiew. To wszystko dzięki rehabilitacji słuchu, którą przechodzą pacjenci – mówi pan Waldemar. Od kilku lat jest ambasadorem marki Cochlear, producenta jednych z najnowocześniejszych implantów słuchu. Został nim, by informować ludzi, którzy mają problemy ze słuchem, że mogą wrócić do świata dźwięków. Problem dotyczy wielu osób w bardzo różnym wieku, od noworodków po seniorów. Pan Waldemar zapewnia, że implant może pomóc wszystkim. – Implantuje się małe dzieci, jak również osoby w podeszłym wieku. Szczególnie dzieci dzięki temu mają możliwość startu z rówieśnikami w świat dźwięków i rozwijać się jak osoby słyszące. Ale implanty tam samo pomagają seniorom. Po odzyskaniu słuchu odzyskują radość życia, wychodzą do ludzi, znowu stają się aktywni – wylicza pan Waldemar i dodaje, że implantacja całkowicie refundowana jest przez NFZ. – To już drugie urządzenia, którego używam, bo wymienia się je co 5 lat. W obu przypadkach była pełna refundacja ze strony Funduszu. Ze swojej strony muszę ponosić tylko koszty eksploatacyjne. Głównie chodzi baterie. W skali roku to koszt ok. 300-400 zł – tłumaczy pan Waldemar i zachęca wszystkich, którzy mają poważne problemy ze słuchem, do skorzystania z implantów. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stroniewww.razemdlasluchu.pl, albo na infolinii czynnej od poniedziałku do piątku pod numerem 22 3333 000.
Super 🙂
Super!! Zdrowia na przyszłość Panie Waldemarze!!
Jesteś wspaniały, moje gratulacje
Nikt nie zrozumie nas tak, jak osoba, która ma podobny problem do naszego. Portal internetowy http://www.razemdlasluchu.pl jest miejscem integracji i wsparcia dla osób z problemami ze słuchem i ich rodzin. Jest także źródłem wiedzy o nowych metodach leczenia oraz umożliwia aktywne uczestnictwo w branżowych konferencjach udostępnianych na kanale online.
Nowinki technologiczne, odkrycia, ale także porady dotyczące codziennego użytkowania implantów słuchowych – te wszystkie informacje dostępne są na portalu „Razem dla słuchu”. Ta interaktywna platforma powstała z myślą o wszystkich zainteresowanych tematyką słuchu, a przede wszystkim dla rodziców dzieci zaimplantowanych i samych użytkowników implantów. Na stronie można znaleźć ćwiczenia rehabilitacyjne oraz informacje na temat wydarzeń związanych z tematyką słuchu.
Sieć wzajemnego wsparcia
By ułatwić komunikację między osobami z problemami ze słuchem, w lipcu 2012 roku został uruchomiony na Facebooku fanpage Razem dla słuchu. Na fanpage’u użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami i historiami, które zmieniły ich życie. Jak na portal społecznościowy przystało jest to również miejsce rozrywki! Możecie wziąć udział w konkursach oraz nawiązać prawdziwe przyjaźnie. Na tą chwilę na fanapge’u jest już ponad 720 użytkowników, a co najważniejsze – jak wynika z przeprowadzonych przez nas badań – ok. 90% z nich to użytkownicy implantów słuchowych, ich rodziny i terapeuci. Dzięki temu Razem dla słuchu stało się wiarygodną platformą wymiany informacji, poglądów i wsparcia.
Polub nas na Facebooku, żeby mieć stały dostęp do najnowszych informacji. Wejdź na Razem dla słuchu