• O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
poniedziałek, 8 czerwca 2026 18:55
slupca.pl
dodaj ogłoszenie drobne
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Logowanie
  • Zarejestruj
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
slupca.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Home Bez kategorii

Zielone światło dla dróg obronnych

przez Red
2017-02-16
w Bez kategorii
0 0
A A
13
Zielone światło dla dróg obronnych
8
OBEJ.
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

W połowie stycznia do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy o drogach publicznych i ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Jeśli wejdzie w życie, wówczas MON będzie mógł przekazać środki na przebudowę dróg o znaczeniu obronnym, bez potrzeby przekwalifikowywania tych dróg do kategorii krajowej czy wojewódzkiej. To postęp w staraniach o modernizację tzw. betonki Powidz-Strzałkowo i Powidz-Smolniki Powidzkie.

Na początku stycznia wójt Jakub Gwit wspólnie z senatorem PiS Robertem Gawłem spotkał się w Warszawie z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Jerzym Szmitem, odpowiedzialnym za drogi w Polsce. W trakcie spotkania rozmawiano głównie na temat znajdujących się na terenie gminy Powidz dróg kategorii powiatowej o znaczeniu obronnym, w tym m.in. popularnej betonki na odcinku Powidz – Strzałkowo, Powidz – Smolniki Powidzkie i Powidz – Ługi, które wymagają pilnej modernizacji.

Podczas wizyty w ministerstwie, wójt Gwit otrzymał zapewnienie, że wkrótce pojawi się możliwość wsparcia inwestycji na takich drogach przez stronę wojskową.

Więcej w Kurierze.

REKLAMA

Zobacz także

Opowiadali o nowo wydanej książce o ewangelikach
Bez kategorii

Opowiadali o nowo wydanej książce o ewangelikach

2024-01-11
274
Jeszcze puchar i potrzebna świąteczna przerwa
Bez kategorii

Jeszcze puchar i potrzebna świąteczna przerwa

2023-12-19
134

Kolejne fundusze dla gminy Lądek

przez Joanna Przybylska
2026-06-08
0
53
Kolejne fundusze dla gminy Lądek

W Zagórowie podpisane zostały umowy w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś 2026”. Dokumenty przekazał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Dzięki...

Więcej...Details

Zmiany w powidzkiej parafii

przez slupca.pl
2026-06-08
0
191
Zmiany w powidzkiej parafii

Ogłoszone niedawno zmiany parafialne w achidiecezji gnieźnieńskiej dotyczą także Powidza. - Z dniem 1 lipca pracę duszpasterską w Powidzu kończy...

Więcej...Details

W Strzałkowie był kilka lat. Wkrótce zmieni parafię

przez slupca.pl
2026-06-08
0
622
W Strzałkowie był kilka lat. Wkrótce zmieni parafię

W minionym tygodniu informowaliśmy o zmianach personalnych w parafiach z gminy Strzałkowo. Najważniejsza dotyczy na stanowisku proboszcza parafii w Strzałkowie....

Więcej...Details

Comments 13

  1. byk says:
    9 lat temu

    no jednak cos wojt robi. zobaczymy

    0
    0
    Odpowiedz
  2. powidzak says:
    9 lat temu

    lto nie zasługa wójta to zbieg okoliczności wstyd przed amrykanami

    0
    0
    Odpowiedz
  3. Marcin says:
    9 lat temu

    Niech ktoś zainteresuje się drogą z Słupcy do Zagórówa

    0
    0
    Odpowiedz
  4. Miś na miarę możliwości says:
    9 lat temu

    Żadna zasługa wójta. Skoro władze lokalne nie dają sobie rady z podstawowymi drogami to MON zapłaci za drogę, żeby wstydu nie było przed Amerykanami, skoro tu przyjadą z dużą ilością drogiego sprzętu. Samorządowcy są tylko od brania kasy, a jak przychodzi co do czego to wszyscy oglądają się na państwo, może da.

    0
    0
    Odpowiedz
  5. znakPowidzak says:
    9 lat temu

    BRAWO PANIE WÓJCIE, NIECH TO WOJSKO WRESZCIE UZNA, ŻE TĄ DROGĘ BUDOWANO DLA LOTNISKA, A NIE DLA GRZYBIARZY. TRZEBA DOTRZEĆ DO MIŚKA I SPRAWA ZAŁATWIONA…..

    0
    0
    Odpowiedz
  6. powidzak says:
    9 lat temu

    ale zawsze powie że to jego „zasługa” nie grzeszy operatywnością!!!!!!

    0
    0
    Odpowiedz
  7. niepokorny says:
    9 lat temu

    a co wójt wielkiego zrobił? NIC po prostu wykorzystuje sytuacje, że jest tu amerykańskie wojsko. W programie wyborczym naprawy betonki nie miał, nadarzyła się okazja to próbuje zabłysnąć za wszelką cenę i pcha się do warszawy bo tam nigdy nie był, ot co. i co to za wyczyn??? zaraz się spuszczę z radości

    0
    0
    Odpowiedz
  8. Mieszkaniec says:
    9 lat temu

    Wójt to jak zwykle to zawli

    0
    0
    Odpowiedz
  9. niepokorny says:
    9 lat temu

    no tak, jak sie wójt do tego zabierze to zapali sie czerwone i tak juz zostanie

    0
    0
    Odpowiedz
  10. beton says:
    9 lat temu

    nawet jak się uda zalać asfaltem betonkę, to nie będzie zasługa wójta, to zwykły fart, w programie wyborczym sama muzyka była, zero konkretów, bo wiedział ze temu nie podoła

    0
    0
    Odpowiedz
  11. kama says:
    9 lat temu

    zielone, zielone a wójt i tak wszystkie pieniądze na disko polo przepuści

    0
    0
    Odpowiedz
  12. Zombi says:
    9 lat temu

    Niech się dzieje wola nieba, a o drogi walczyć trzeba i zmieńcie operatora, bo chyba nawalony

    0
    0
    Odpowiedz
  13. sukces says:
    9 lat temu

    bez pomysłów, bez energii, tak wójt służy gminie, natknął ryby na kije wbił przy promenadzie i ustawia się z nimi do zdjęć, to jest ta służba gminie?

    0
    0
    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogłoszenia promowane > dodaj <

sprzedam mieszkanie

przez Red
2026-05-28
0
0

Zatrudnimy do prowadzenia pojazdów

przez Red
2026-05-12
0
0

REKLAMA

Kurier Słupecki

kurier słupecki
Dodatek ślubny 2026

Komentarze

  • Działkowicz - Problemy z ciśnieniem wody. Eksperci sprawdzają studnię, mieszkańcy czekają na rozwiązanie
  • Wściekły Marian - Boże Ciało w Kozalu. Zobacz zdjęcia
  • Anonim - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Anonim - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • Latosi - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • kity z satelity - Boże Ciało. Procesja przeszła przez słupecki rynek ZDJĘCIA
  • Wenancjusz - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
  • hmmmm - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • POK - Wypadek na drodze Słomczyce-Sierakowo
  • Turysta - Na tę informację czekają kierowcy. Wiemy, kiedy otwarcie drogi
REKLAMA
Następny
Wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa

Wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa

  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Witaj!

Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła? Zarejestruj

Utwórz nowe konto!

Uzupełnij formularz, aby się zarejestrować

Wszystkie pola wymagane Zaloguj

Odzyskaj hasło

Proszę podać nazwę użytkownika lub email, aby odzyskać hasło.

Zaloguj
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki