Projektowanie oraz budowa basenu ogrodowego betonowego. Komentuje ekspert…

Basen ogrodowy od lat kojarzy się z tą odrobiną luksusu, jest znakiem rozpoznawczym willi, elitarnych apartamentów itp. Dzisiaj jednak, dzięki popularyzacji basenów ogrodowych wkopywanych oraz rozwojowi rynku technologii basenowych, takie obiekty dostępne są w rozsądnych cenach dla posiadaczy domów jednorodzinnych w Polsce.

O projektowanie basenów ogrodowych oraz etapy ich budowy, jak również ciekawe szczegóły dla inwestorów prywatnych, zapytaliśmy u źródła: naszym rozmówcą była polska firma budująca baseny ogrodowe z serwisem online na Starpool-Unipool.pl

Projektowanie basenu ogrodowego

Tak poważna inwestycja potrzebuje indywidualnego projektu, który uwzględni warunki panujące na działce oraz dostosuje oczekiwania klienta do tego, na co pozwala przestrzeń wokół domu. W tym zakresie współpracuje się z reguły z architektem, który udostępnia niezbędną do prac projektowych dokumentację, między innymi wytyczne przestrzenne oraz mapy. Dopiero wówczas powstaje projekt niecki i budowa basenu w ogrodzie nabiera kształtów na papierze. Wykonawcy basenów powinni bardzo skrupulatnie podchodzić do etapu projektowego, na tym etapie określane są wszelkie szczegóły użytkowe oraz dekoracyjne.

Zakładanie basenów ogrodowych z betonu wymaga ścisłej współpracy z inwestorem. Na Starpool-Unipool.pl można znaleźć niektóre realizacje, obejrzeć jak wyglądają baseny przydomowe z betonu i zadać pytanie projektantom. A tutaj realizacje basenów ogrodowych firmy z Łodzi: Starpool-unipool.pl/lodz-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/

Budowa basenu ogrodowego

Budowa basenu w ogrodzie to spore przedsięwzięcie, w odróżnieniu od wkopywania basenów z tworzywa, tutaj wymagane są już profesjonalne prace ziemne oraz zastosowanie takich technologii, by zachować szczelność i funkcjonalność basenu. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków za wykonanie wykopu oraz doprowadzenie mediów odpowiada inwestor. Dopiero zakładanie basenów w oparciu o projekt realizuje wykonawca.

Budowa basenu ogrodowego przewiduje kilka generalnych etapów, między innymi wykonanie płyty dennej, wykonanie ścian betonowych oraz wykonanie orurowania. Na Starpool-Unipool.pl można dowiedzieć się więcej o innowacyjnej technice bloczków ISO, stosowanej od pewnego czasu również w Polsce. Firma budująca baseny ogrodowe zapewni także zaplecze technologiczne, a więc systemy uzdatniania i filtracji wody.

Wykończenie basenów przydomowych z betonu zwykle przewiduje zastosowanie folii wykładzinowej. Etap projektowania basenów ogrodowych oraz jego realizacji u klienta kończy się sprawdzając szczelność poprzez napełnienie niecki wodą.

Projektowanie basenów ogrodowych – dlaczego niecki betonowe?

Mają sporo zalet, które dostrzegają polscy inwestorzy. To między innymi długotrwałe, niezawodne użytkowanie, możliwość niemal dowolnego formowania niecki i wyposażenia basenu przydomowego, a także ekskluzywny design, który nadaje przestrzeni elitarnego charakteru. O indywidualną wycenę na projekt basenu ogrodowego wraz z usługą wykonawczą można pytać bezpośrednio na Starpool-Unipool.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.