• O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
sobota, 13 czerwca 2026 05:17
slupca.pl
dodaj ogłoszenie drobne
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Logowanie
  • Zarejestruj
  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
slupca.pl
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Home Ważne

Budują trzy bloki. Dużo mieszkań jeszcze wolnych

przez slupca.pl
2024-09-11
w Ważne
0 0
A A
3
Budują trzy bloki. Dużo mieszkań jeszcze wolnych

Screenshot

3.3k
OBEJ.
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

W trzech blokach przy skrzyżowaniu ul. Witkowskiej i Polnej w Powidzu powstanie 38 mieszkań na wynajem. Około połowa jest jeszcze wolnych. Chętni mogą się zgłaszać do końca września.

Inwestycję prowadzi Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Zachodni. W trzech budynkach powstanie 38 mieszkań, o powierzchni od 30 do 66 m2. Wszystkie bloki będą wyposażone w windy, a pod budynkiem A będzie parking podziemny, za korzystanie z którego będzie trzeba dodatkowo płacić. Darmowe dla najemców miejsca postojowe będą wokół budynków. Przy blokach powstanie plac zabaw.

Aby zostać najemcą trzeba spełnić dwa podstawowe warunki: mieścić się w limitach dochodowych oraz nie posiadać tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego położonego w gminie Powidz. Gmina w uchwale określiła też kryteria pierwszeństwa przydziału mieszkań. W najbardziej uprzywilejowanej sytuacji są posiadacze książeczek mieszkaniowych. Dużo punktów dostaną też osoby pracujące na terenie gminy Powidz, ale mieszkające poza nią. Punkty przyznawane są również m.in. osobom do 35 roku życia czy dzieciom uczęszczających do placówek na terenie gminy. Te kryteria byłyby kluczowe, gdyby zgłosiło się więcej chętnych niż jest dostępnych mieszkań. Obecnie jednak sytuacja wygląda inaczej. Około połowa mieszkań jest jeszcze wolna. Do końca września trwa drugi nabór wniosków. Niedawno zorganizowano spotkanie informacyjne, podczas którego zainteresowani mogli poznać szczegóły inwestycji i zapytać o wszystkie interesujące ich kwestie. Najważniejsze informacje dotyczyły kosztów. Aby zostać najemcą trzeba wpłacić tzw. partycypację, która wynosi 1.607 zł/m2. W przypadku najmniejszych, 30-metrowych mieszkań będzie to ok. 50 tys. zł. Za duże, ponad 60-metrowe mieszkanie zapłacić będzie trzeba ok. 100 tys. zł. Partycypację trzeba wpłacić do momentu podpisania ostatecznej umowy najmu, ale można zrobić to w ratach.

Najemcy będą musieli wpłacić też kaucję, stanowiącą 3-krotność miesięcznego czynszu. Czynsz ustalono na poziomie 22,53 zł/m2, z czego największą częścią są koszty kredytu i ogólnego zarządu. W czynsz wlicza się też eksploatację budynku oraz fundusz remontowy.

Wszystkie umowy najmu zawierane będą na czas nieokreślony. Wyprowadzając się z mieszkania najemca otrzyma zwrot wniesionej partycypacji. Po 15 latach mieszkanie będzie można wykupić. Jego wartość ustalona zostanie według ceny rynkowej na dzień wykupu i pomniejszona będzie o zwaloryzowaną partycypację. Po wykupie mieszkania znacznie zmniejszy się czynsz, bowiem jego główną częścią jest spłata kredytu zaciągniętego na inwestycję.

Na spotkaniu mieszkańcy zadawali wiele pytań. Kluczowe były te o dodatkowe koszty, które ponosić będą musieli najemcy. Będą to koszty ciepłej wody oraz ogrzewania. Co miesiąc będą pobierane zaliczki na te opłaty, a raz w roku rozliczenie – zwrot albo dopłata. Na spotkaniu nie padły jednak orientacyjne kwoty zaliczek.

Uczestników spotkania interesowała kwestia komórek lokatorskich. Okazuje się, że ich nie będzie, ze względu na wysoki koszt budowy oraz niebezpieczeństwo pożarowe. W każdym bloku ma być za to wózkarnia. Mieszkańcy pytali też o ogrodzenie terenu osiedla. Projekt tego nie przewiduje.

Każde mieszkanie posiadać będzie wykończoną łazienkę, w całym mieszkaniu będą założone podłogi oraz drzwi wewnętrzne. W każdym będzie też kuchenka elektryczna wraz z piekarnikiem. Ściany będą pomalowane na biało. Na wniosek najemcy możliwe są zmiany układu mieszkania czy rozprowadzenia sieci elektrycznej. Musi je jednak zaakceptować projektant.

Wzory umów najmu mają być gotowe na początku przyszłego roku. Zakończenie inwestycji i przekazanie kluczy najemcom planuje się na październik 2025 r. Jak na razie prace przebiegają zgodnie z planem, termin ten nie jest zagrożony. Szczegółowy wykaz dostępnych mieszkań znajdą Państwo na stronie SIM KZN Zachodni, informacji na temat realizowanej inwestycji udziela także Urząd Gminy Powidz.


REKLAMA

Zobacz także

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…
Ważne

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

2026-06-12
3k
Stanisława Stojek
Ważne

„Jeszcze w sobotę był z nami”

2026-06-12
4.3k

Władza zaczęła od dziennikarzy

przez Kurier Słupecki
2026-06-12
0
254
Władza zaczęła od dziennikarzy

Historia Wiktora Marczuka, BGmedia i represji wobec niezależnych mediów oraz polskich księży na Białorusi po wyborach 2020 i emigracji redakcji...

Więcej...Details

Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

przez slupca.pl
2026-06-12
1
3k
Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…

Tragiczny wypadek w Kokczynie Drugim koło Strzałkowa. Volkswagen uderzył w drzewo przy DW 260, kierowca zginął mimo akcji PSP, ZRM...

Więcej...Details

Odchodzi z Górnika

przez bazyl
2026-06-12
0
152
Odchodzi z Górnika

Górnik Polkowice nie przedłużył kontraktów z czterema piłkarzami. Z klubem żegnają się Szuszkiewicz, Ratajczak, Solarz i Frankowski. To zmiany kadrowe.

Więcej...Details

Comments 3

  1. Anonim says:
    2 lata temu

    Drogo!

    4
    0
    Odpowiedz
  2. mieszkaniec powiatu slupeckiego says:
    2 lata temu

    jak mozna kupowac mieszkanie skoro niewiadomo jile bedzie kosztowalo przy zakupie za 15 lat?

    3
    0
    Odpowiedz
  3. @ says:
    2 lata temu

    22,53 za m2
    w tym jest kredyt zaciągnięty na budowe,
    Czyli przez 15 lat będę spłacała kredyt,
    A po tym czasie mieszkanie wykupie po cenie rynkowej?!!!!
    Ktoś się z sympatycznym osiołkiem na głowę zamienił?
    Za małe 30 metrów -miesięcznie
    czynsz prawie 700 zł plus ogrzewanie + woda,śmieci i prąd
    I jeszcze partycypacja
    I to gdzie-wioska gdzie brak perspektyw na pracę.
    Ciekawe w jakich widełkach dochodu trzeba się zmieścić ,żeby mnie było stać na 30to metrowy „apartament”???

    1
    0
    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogłoszenia promowane > dodaj <

Zatrudnimy do prowadzenia pojazdów

przez slupca.pl
2026-06-12
0
0

Usługi różdżkarskie, wyszukiwanie żył wodnych

przez slupca.pl
2026-06-12
0
0

sprzedam mieszkanie

przez slupca.pl
2026-05-28
0
0

REKLAMA

Kurier Słupecki

Dodatek ślubny 2026
kurier słupecki

Komentarze

  • x - Długo walczyli o życie kierowcy. Niestety…
  • zzz - Tragiczny wypadek w gminie Strzałkowo
  • Xyz - Tragiczny wypadek w gminie Strzałkowo
  • Słowianin - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • hmmmm - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Anonim - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Kasia - Będzie wikariuszem w Słupcy. Już drugi raz
  • Buhaha - Głośno o kilometrówkach posłów. Ile wydał Pyrzyk?
  • Działkowicz - Problemy z ciśnieniem wody. Eksperci sprawdzają studnię, mieszkańcy czekają na rozwiązanie
  • Wściekły Marian - Boże Ciało w Kozalu. Zobacz zdjęcia
REKLAMA
Następny
Miasto kupi taki napis? Jest odpowiedź burmistrza

Miasto kupi taki napis? Jest odpowiedź burmistrza

  • Strona główna
  • Ogłoszenia drobne
    • Przeglądaj ogłoszenia
    • Dodaj ogłoszenie
  • Reklama
    • Tygodnik Kurier Słupecki
    • Portal slupca.pl
    • Logo do pobrania
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki

Witaj!

Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła? Zarejestruj

Utwórz nowe konto!

Uzupełnij formularz, aby się zarejestrować

Wszystkie pola wymagane Zaloguj

Odzyskaj hasło

Proszę podać nazwę użytkownika lub email, aby odzyskać hasło.

Zaloguj
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • O nas
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Logowanie
  • Zarejestruj

© 2021 Graffi Studio Kurier Słupecki