W Ferio Konin gasimy światło dla Bałtyku

Ocalmy Bałtyk nim zatęsknimy – to hasło tegorocznej polskiej edycji globalnej akcji Godzina dla Ziemi WWF, największej ekologicznej inicjatywy na świecie. Akcja już od 14 lat inspiruje do działania. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

W sobotę, 27. marca o godz. 20.30 Ferio Konin zgasi częściowo światło dla Bałtyku. W geście solidarności wygaszona zostanie cała iluminacja fasady budynku galerii.

Celem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń z przekazem, że warto walczyć o nasz dom – Ziemię. Jak podkreślają inicjatorzy polskiej edycji, kondycja Bałtyku jest bardzo słaba, a jego mieszkańcy zanikają.

W symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy.

Ocal Bałtyk nim zapomnisz.

2 komentarze

  1. Żeby za chwilę, w czasach mniemanej pandemii, nie musieli zgasić światła u siebie 4ever.

  2. To nazywa się hipokryzja, zgasimy na chwilę światło i ocalimy Bałtyk. Tak na marginesie, Ferio może zgasić światło na dłużej, w końcu są nowe obostrzenia pandemiczne, może dzięki temu uratują słowiki meksykańskie z Grenlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.