Centrum multimedialne Twojego domu. Dlaczego warto wybrać Smart TV?

Poszukując nowego telewizora do swojego domu, szczególnie dużą uwagę warto zwracać na to, aby miał on wbudowany system SMART TV. To bardzo przydatne rozwiązanie, które czyni ze zwykłego odbiornika nowoczesne centrum multimedialne w Twoim domu. Możliwości oglądania najlepszych filmów i seriali, grania w gry wideo, udostępniania zasobów ze smartfona czy tabletu – to tylko początek jego możliwości. Prześledź uważnie, jakie korzyści możesz czerpać z użytkowania telewizora wyposażonego w SMART TV.

Popularne platformy streamingowe i vod – nieograniczony dostęp

Większość platform streamingowych oraz udostępniających treści wideo, działających na zasadzie vod (skrót od video od demand), takich jak Netflix, Player, HBO GO czy Amazon Prime Video, jest znanych z dostępności na przeglądarkach komputerowych. Dla wygody użytkowników większość udostępnia wersje serwisów w postaci osobnych aplikacji. Telewizory z opcją Smart TV mają możliwość instalowania i uruchamiania takich aplikacji. Nie potrzeba zatem żadnych kombinacji, aby oglądać na przykład Netflixa bezpośrednio na dużym ekranie. Połączenie z Internetem przez Wi-Fi daje pełne wykorzystanie łącza, dlatego obraz może być wyświetlany w pełnej rozdzielczości, a nawet w przypadku kont premium także w 4K. Serwisy dają możliwość logowania się bezpośrednio na telewizorze, dlatego wszystkie dane konta użytkownika można dzielić z innymi urządzeniami, na przykład przeglądając listę ulubionych seriali do obejrzenia. Bogaty wybór telewizorów oferujących technologię SMART TV znajduje się w sklepie internetowym https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory/technologie/smarttv.html.

Współpraca z konsolami – moc możliwości

Systemy znajdujące się na nowoczesnych telewizorach posiadają wbudowane mechanizmy, pozwalające na łatwe parowanie urządzeń zewnętrznych, jak i wykrywają ich uruchomienie, będąc podłączonymi za pośrednictwem kabli. Oznacza to szybką i bezproblemową łączność, na przykład z konsolą. Telewizor sam wie, kiedy konsola została włączona i jednym naciśnięciem pilota można przełączyć się na obraz danego złącza HDMI, dla którego można też mieć osobne ustawienia obrazu. Kiedy chce się skorzystać z bezprzewodowych urządzeń, takich jak dodatkowe głośniki typu soundbar, łatwo przypisać je w menu.

Udostępnianie obrazu ze smartfonów i tabletów – dzielenie się zasobami

Duże możliwości daje także używanie smartfona jako nie tylko zewnętrznego urządzenia sterującego, ale także jako źródło obrazu. Mnogość aplikacji daje spore możliwości. Dla wielu osób jest to znacznie wygodniejsze niż nawigacja pilotem. Istnieje także możliwość bezproblemowego przesyłania obrazu z komputera za pośrednictwem Wi-Fi i technologii Miracast. Aktualnie używany system Windows opcje łączenia się z ekranami podpiętymi do tej samej sieci posiada wbudowaną bezpośrednio w ustawieniach systemowych. Pozwala to na wyświetlanie na przykład filmów z komputera, fotografii czy gier. Przeczytaj również: Najpopularniejsze modele słuchawek bezprzewodowych.

Odbiornik ze SMART TV – dodatek do zwykłej telewizji

Telewizory ze SMART TV wciąż oferują możliwości zwykłej telewizji, dając opcję podłączenia standardowej anteny pokojowej, zewnętrznej czy osiedlowej sieci kablowej. Posiadają one wbudowane dekodery, pozwalające na korzystanie z ogólnodostępnej telewizji naziemnej. Nie wymaga to żadnych dodatkowych dekoderów zewnętrznych – inaczej niż w przypadku dużo starszych modeli. Tak samo wszystkie urządzenia peryferyjne, takie jak kina domowe, zewnętrzne głośniki czy konsole, mogą działać tak samo jak dotychczas – wystarczy, że telewizor posiada odpowiednie wejścia lub przejściówki pomiędzy kablami.

Rodzaje systemów SMART TV – Samsung

Producenci telewizorów posługują się różnymi rodzajami systemów SMART TV. Warto uprzednio rozeznać się w ich specyfice, możliwościach i ograniczeniach, aby dobrać odbiornik do potrzeb domowników. Marka Samsung bazuje na systemie Smart Hub – Tizen. Jest to rozwiązanie idealne dla wiernych fanów producenta, którzy w swoim domu mają również inne jego urządzenia. Oprogramowanie pozwala na łatwe parowanie telewizora z tabletem czy smartfonem w celu błyskawicznego przesyłania materiałów audio i wideo. Poza tym SMART TV wdrożony przez Samsunga zawiera elementy systemu inteligentnego domu, ułatwiające zarządzanie punktami oświetleniowymi czy robotem sprzątającym z poziomu odbiornika TV.

Systemy SMART TV w telewizorach marek: LG, Sony, Sharp, Philips, Manta i Panasonic

Marka LG z kolei umiłowała sobie webOS. Posiadacze telewizorów tej marki doskonale znają piloty Magic Remote, który ma wbudowany czujnik ruchu i w ten sposób ułatwia nawigację po zasobach Internetu. Wspólny dla telewizorów marek Sony, Sharp, Philips i Manta system Android TV charakteryzuje się łatwością pobierania aplikacji z zasobów Google Play, co może mieć znaczenie zwłaszcza dla graczy. Marka Panasonic z kolei postawiła na własne oprogramowanie – My Home Screen. Jego zaletą jest opcja dostosowania do potrzeb konkretnego domownika, a także tworzenie własnych folderów.

Jeden komentarz

  1. Mam właśnie Philipsa PUS8535 z Android TV i mogę potwierdzić, że dostęp do Sklepu Google daje dużo więcej możliwości i telewizor praktycznie zastępuje mi komputer. Na telewizorze mogę ogląd filmy, słuchać seriali, przeglądać media społecznościowe i grać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.