Jak szybko i skutecznie zabezpieczyć miejsce prac?

W wielu przestrzeniach wykonywane są co jakiś czas prace, które mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych, jednak nie da się ich całkowicie uniknąć i wyłączyć taką przestrzeń z użytkowania. Na szczęście, dzięki praktycznym słupkom z taśmą można szybko odgrodzić miejsce prac i zabezpieczyć przed innymi osobami. Rozwiązanie takie, jak słupki z taśmą stosowane jest powszechnie w przestrzeni zewnętrznej, na przykład na parkingach, ale korzysta się z niego również w innych miejscach, jak lotniska, banki, powierzchnie sklepów, magazyny, hale, sortownie. Zabezpieczenie ze słupków z taśmą można spotkać nawet w dużym sklepie, robiąc zakupy. Jeżeli obsługa korzysta na przykład z wózka widłowego, lub innego urządzenia, rozstawia wówczas słupki i zamyka na chwilę możliwość korzystania z danej alejki.

Zabezpieczenie prac na parkingu przy pomocy praktycznych słupków

Słupki z taśmą to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i niedrogie. Można je z łatwością przechowywać, ponieważ nie zajmują wiele wolnego miejsca. Bardzo szybko się je także rozstawia, aby wyłączyć daną przestrzeń z ruchu pieszych. Jeśli chcemy skorzystać ze słupków z taśmą na parkingu, wystarczy rozstawić je w odpowiedniej odległości od siebie, a ich taśma rozwija się samodzielnie. Nie wymaga to żadnej wprawy, ani szkolenia. Ważne, aby zarówno słupki, jak i sama taśma były widoczne w określonym miejscu. Najlepiej, kiedy wyróżnia je kolorystyka. Szeroki wybór różnych słupków z taśmą można znaleźć w sklepach specjalistycznych oraz w Internecie.

Odgradzanie przestrzeni w bankach i na lotniskach

Bywa, że aby przestrzeń była bezpieczna dla wszystkich użytkowników, konieczne jest jej odpowiednie wydzielenie. Do takiej sytuacji bardzo często dochodzi na przykład na lotniskach. Tłok sprawia, że wiele osób ma problem z odnalezieniem się i trafieniem do odpowiedniej kolejki. Te wytyczane są właśnie przy pomocy słupków z taśmą, które są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Słupki z taśmą pozwalają również na ich szybkie przestawianie i regulowanie kolejek, aby rozładować tłumy. Swoje zastosowanie znajdują też w wielu bankach. Najczęściej nie wszystkie okienka w placówce są czynne, dlatego konieczne jest regulowanie ruchu i odpowiednie ustawianie klientów. Dzięki słupkom z taśmą, można to robić bez trudu i szybko. Zazwyczaj jest to zadanie ochroniarza. Takie słupki wykorzystywane są również na wszelkiego rodzaju festiwalach i imprezach, czy wszędzie tam, gdzie konieczne jest ustawienie się w kolejce, aby móc kupić bilet lub po prostu wejść do danego miejsca. Odgradzają, ale jednocześnie mają zapewniać bezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.