holy communion chalice on wooden table

TOP 5 pomysłów na prezent na komunię dla chłopca

Jesteś rodzicem chrzestnym i zastanawiasz się, co będzie odpowiednim prezentem na komunię dla chłopca? Rozwiewamy dylematy i prezentujemy TOP 5 trafionych prezentów.

Prezent czy koperta?

Najprostszym choć nie zawsze najlepszym pomysłem na prezent dla chłopca na komunię jest podarowanie koperty z pieniędzmi. Opcja może być dobra, ale pod warunkiem, że będzie ustalona wcześniej z rodzicami. Być może dziecko zbiera na kosztowną rzecz np. komputer. Wtedy – w przypadku tzw. zrzutki – podarowanie pieniędzy będzie zasadne. Pamiętajmy jednak, by pomimo dawania koperty, przekazać dziecku choć mały upominek, który będzie pamiątką. Może być to symboliczny medalik czy bransoletka.

Jeśli jednak dziecko nie zbiera na wartościową rzecz i rodzice nie zasugerowali podarowania pieniędzy, warto kupić prezent. Co zrobić w takim przypadku? Jak dobrać prezent do dziecka i co aktualnie podoba się ośmiolatkom?

TOP 5 prezentów dla chłopca

Rodzice aktualnych ośmiolatków na komunię dostawali zegarek lub rower. Dziś niektórzy prześcigają się w wymyślnych i bardzo drogich prezentach. Pamiętajmy jednak, że Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie duchowe a nie materialne. Branie pożyczek online na ostatnią chwilę, na kilka tysięcy złotych tylko na prezent dla dziecka nie będzie dobrym pomysłem. Oczywiście można się wspomóc pożyczką online od Providenta na niewielką kwotę lub ewentualnie połączyć cel sfinansowania prezentu na komunię z innym wydatkiem np. remontem czy urlopem. Wtedy może być to dobrym rozwiązaniem.

Prezent na komunię dla chłopca nie powinien jednak kosztować majątku. Na pewno nie wydawajmy więcej niż zarabiamy, czy nie przeznaczamy na to połowy wypłaty. Ważny jest gest i pamiątka. Jeśli jednak chcecie wybrać coś praktycznego, skorzystajcie z naszej listy propozycji TOP 5:

1. Rower

Klasyka, która zawsze będzie dobrym prezentem. Rower dla ośmiolatka to pierwszy “większy” pojazd. Dobry rower można kupić za kilkaset złotych.

2. Aparat fotograficzny

Pamiętajmy, by nie kupować drogiego i skomplikowanego sprzętu dla profesjonalistów a wybrać model adekwatny do wieku dziecka. Popularne są teraz tzw. aparaty Instax, które kosztują około 300 zł.

3. Smartwatch

To hit ostatnich lat w prezentach dla chłopców. Zegarek z nowoczesnymi funkcjami. Tutaj warto kierować się marką, wybrać dobry model. Lepiej udać się do sklepu z zegarkami niż kupować na aukcjach online.

4. Kamerka GoPro

Nieco starszy model można kupić do 1000 zł. To przydatny sprzęt, który będzie idealnym prezentem dla kreatywnego chłopca.

5. Emocje!

Może bilety na mecz ulubionej drużyny piłkarskiej? Albo wyjazd do parku rozrywki? Jeśli rodzice nie zawsze mogą sfinansować zrealizowania marzenia o wyjeździe, to komunia będzie świetną okazją do podarowania wymarzonych emocji. Należy jednak wcześniej ustalić z rodzicami, czy taki prezent będzie przez nich do zaakceptowania.

Jeśli nie wiesz, jak sfinansować prezent na komunię, warto sprawdzić wygodne pożyczki online. Taka opcja może Ci pomóc połączyć np. prezent i wakacje dla rodziny. Nie obciążysz swojego budżetu w jednym miesiącu, rozłożysz koszty na komfortowe raty.

Jeden komentarz

  1. Pamiętam że jako dziecko najbardziej cieszyłam się z prezentów i to tych najlepiej dopasowanych do moich zainteresowań. Ostatnio mojemu bratankowi kupilam ksiazke tajemnica coca coli i już zdał mi recenzje, że naprawdę go porwała 🙂 Oczywiście koperta rownież mile widziana, ale warto dorzucić coś fajnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.