Jak otrzymać receptę przez Internet?

Wielu ludzi, jeszcze całkiem niedawno, nie wyobrażało sobie sytuacji w której w przypadku choroby, nie udamy się do lekarza na badanie, tylko dojdzie do konsultacji telefonicznej, czy online. Pandemia koronawirusa zmusiła nas poniekąd do zmiany myślenia i postrzegania relacji na linii lekarz-pacjent. Zaczęliśmy akceptować ten rodzaj komunikacji, i narzędzia telemedycyny, w tym jakże pomocną konsultację z e-receptą.

Sytuacja, gdy czekaliśmy, czasem nawet godzinami na wizytę u specjalisty, aby dostać przedłużenie recepty na lek, pomocny w walce np. z jakąś chorobę przewlekłą to już na szczęście przeszłość. Pojawiły się rozwiązania, które z założenia mają ułatwić nam życie. Jednym z nich jest recepta przez internet. E-recepta i otrzymanie kodu do niej, to norma. Możemy jednak pójść o krok dalej i starać się o receptę online, po odbyciu konsultacji medycznej przez internet. Takie rozwiązanie oferuje nam Twoja Platforma E-Zdrowia „Medicept”, która zapewnia szybką i bezpieczną konsultację z E-Receptą na leki stałe, antykoncepcję, czy leki doraźne. Wystarczy kwadrans, aby uzyskać oczekiwaną receptę. Proste, wygodne, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które powoli staje się standardem. Lekarz ocenia stan zdrowia na podstawie standaryzowanego formularza medycznego i jeśli nie znajdzie przeciwwskazań, wydaje e-receptę. Nie musisz stać w kolejce, czy telefonować do przychodni. Jak wiemy, dodzwonienie się do rejestracji, często graniczy z cudem. Korzystając z Platformy E-Zdrowia zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Dostęp do lekarza on-line możliwy jest codziennie w godz. 8:00-22:00. E-receptę otrzymasz e-mailem. Aby ją zrealizować, wystarczy podać w aptece kod PIN i numer pesel. Recepta przez internet znakomicie sprawdza się zarówno w czasie pandemii, jak i w momencie powrotu do funkcjonowania w normalnych warunkach. Jest także wygodnym rozwiązaniem w przypadku wielu dolegliwości, które mają charakter długotrwały, albo wręcz dożywotni, i w przypadku których pacjent musi przyjmować określone leki w sposób stały i niezmienny. Nie wspominając o zbawiennym rozwiązaniu, jakim jest e-recepta, kiedy to mamy do czynienia z „chorobami wstydliwymi”. Każda z tych chorób obniża komfort życia, a ich intymny charakter powoduje, że wiele osób odwleka, bądź nawet rezygnuje z kontaktu z lekarzem.

Korzystając z konsultacji z e-receptą, zyskujemy wiele, dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania. Nowoczesna opieka medyczna to nasza przyszłość, która stawia na bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.