Lokalizowanie telefonu – wszystko, co musisz wiedzieć

Każdy ma takie sytuacje w życiu, które powodują, że decydują się na pewne rozwiązania. Co w sytuacji, gdy bardzo martwimy się o kogoś bliskiego i chcemy dokładnie wiedzieć, gdzie ta osoba się znajduje? W takim przypadku najskuteczniejszym i najlepszym rozwiązaniem okazuje się lokalizacja telefonu. Zazwyczaj w Internecie proponuje się gruszki na wierzbie i inne cuda, które na pewno nie działają. Musicie więc dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe, o lokalizacji, aby nie dać się nabić w butelkę. A ten wpis wam pomoże.

Czym jest namierzanie telefonu?

Namierzanie to nic innego, jak kontrolowanie położenia danego telefonu. Dzięki specjalnym narzędziom mamy dostęp do mapy, na której oznaczana jest lokalizacja celu, na którym nam zależy. Kiedyś było to niemożliwe, a dzisiaj jest codziennością. Problem polega jednak na tym, że cały Internet mamy zalany takimi rozwiązaniami. I nie wszystkie działają tak, jak powinny. Jak wybrać lokalizator? Kogo można namierzać i jak? Czy to legalne? Na wszystko odpowiemy w tym wpisie.

Legalność lokalizowania telefonu

Zacznijmy od najbardziej palącej sprawy. Czy lokalizowanie jest w ogóle legalne. Okazuje się, że w żadnych zapisach nie ma informacji, że jest to nielegalne. Oznacza to, że takie działanie jest możliwe, jeśli nie jest przesadnie dokuczliwe. Najlepiej oczywiście jeśli osoba, która ma być lokalizowana, wyrazi na to zgodę. Jeśli jednak nie – nadal mamy prawo to robić, ale pod warunkiem, że nie jest to działanie ciągłe i uporczywe. Danych, które zyskujemy w ten sposób, nie możemy również np. wykorzystać w sądzie. Są one absolutnie to użytku własnego.

Jak działa lokalizowanie telefonu?

Lokalizacja telefonu to działanie, które jest możliwe, ale tylko przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Często wielu osobom wydaje się, że wystarczy wpisać numer telefonu osoby, którą chcemy śledzić w miejsce na stronie, która się tym zajmuje i gotowe. I ona wszystko zrobi za nas, pokaże wszystko z dokładnością do jednego metra i o nic więcej nie zapyta. A tymczasem jest to zwykłe oszustwo – przeciętny Kowalski nie ma możliwości zrobienia czegoś takiego. Tylko służby specjalne i policja operują narzędziami, które mogą w ten sposób kogoś namierzyć. Dlatego lepsze rozwiązanie to znalezienie takiej strony jak np. lokalizo.pl, która oferuje specjalną aplikację, którą należy zainstalować na telefonie, który ma być śledzony. I faktycznie, aplikacja działając w tle, mając dostęp do lokalizacji, połączeń i SMS-ów, pokaże w specjalnym panelu wszystko, co nas interesuje. Potrzebuje jedynie dostępu do Internetu.

Po co lokalizować telefon?

To bardzo proste. Po pierwsze – w przypadku kradzieży lub zgubienia, możemy szybko zareagować i go odzyskać. Z lokalizacji chętnie korzystają również osoby, które chcą wiedzieć, gdzie znajduje się ich bliska osoba, czy dziecko bezpiecznie dotarło ze szkoły do domu albo z domu do szkoły, zazdrosne żony i zazdrośni mężowie, a nawet pracodawcy, chcąc mieć rękę na pulsie w kwestii położenia swoich pracowników. Niezależnie od tego, co tobą kieruje – to wystarczająco dobry powód do tego, aby skorzystać z lokalizowania telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.